Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Majstrovstvá Slovenska v hasičskej stovke a 6. kolo SLvHS - Poprad 2013

Majstrovstvá Slovenska v hasičskej stovke a 6. kolo SLvHS - Poprad 2013

dátum a čas pridania: 27. septembra 2013 15:48
V sobotu 21.9.2013 privítal Poprad hasičov na celoslovenskej súťaži jednotlivcov – beh na 100 metrov s prekážkami pod názvom HASIČSKÁ STOVKA. V športovom areáli Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru /OR HaZZ/ sa uskutočnilo šieste kolo Slovenskej ligy v hasičskej stovke za účasti 50 dobrovoľných hasičov zo Slovenska i Česka, nechýbali ani profesionálni hasiči. V dvoch súťažných pokusoch sa tu predstavilo 50 mužov i dvadsať dva žien.

Usporiadateľom bol Dobrovoľný hasičský zbor Poprad pod vedením predsedu DHZ Dušana Brutovského v spolupráci s OR HaZZ Poprad, OV DPO Poprad, Prezídiom DPO SR, Prezídiom HaZZ SR, KR HaZZ Prešov a KV DPO Prešov.

Víťazom záverečného kola v hasičskej stovke sa stal Štefan Belko súťažiaci za DHZ Gerlachov /16,444 s/. Druhý skončil Jan Gášek zo Sklární Karolínka z Českej republiky /16,710/ a tretí Štefan Neuwirth ml. z DHZ zo Spišského Štvrtku /17,054/.

U žien zvíťazila Karolina Witoszová z Karvinej – Hraníc /17,971/ pred Veronikou Machalovou z Českého Tešína – Mostov /18,623/ a Lenkou Dominikovou zo Spišskej Novej Vsi /19,009/.

Víťazom 1. ročníka Slovenskej ligy v hasičskej stovke pre rok 2013 pozostávajúcej zo šiestich kôl konaných postupne v obci Kúty, v Poprade /organizátor DHZ Spišská Sobota, v Púchove, v Podvysokej, Veľkom Lapáši a opäť v Poprade /organizátor DHZ Poprad/ medzi mužmi do 35 rokov bol prvý Štefan Neuwirth ml. /Spišský Štvrtok/ pred Michalom Režným /Kúty/ a Mariánom Rerkom / DHZ Mier Spišská Nová Ves/.

V kategórii veteráni – muži nad 35 rokov bolo nasledovné poradie : 1. Peter Živčák, 2. Jaroslav Ščurka, 3.Michal Guzi / všetci Spišská Sobota/.

Medzi veteránkami – ženami nad 35 rokov zo zlata sa radovala Eva Neupaverová /Spišská Sobota/. Druhá skončila Iveta Závacká /Poprad/ a tretia Viera Sopkovičová /Spišská Nová Ves/.

U žien do 35 rokov bola najlepšia Lenka Dominiková /Spišská Nová Ves/ pred Erikou Čupcovou /Malá Bytča/ a Michaelou Pospíšilovou /Spišská Sobota/.

Osobitne boli vyhodnotená a ocenená kategória dorastu. Medzi dorastenkami najlepšie výsledky počas roku dosiahla Erika Čupcová z Malej Bytče pred Barborou Jakubcovou zo Spišského Štvrtku a Barborou Mihalikovou z Púchova. U dorastencov vyrovnané výkony podával Marián Rerko zo Spišskej Novej Vsi a zaslúžene mu patrí prvé miesto. Druhú priečku obsadil Denis Pavelka z Kútov a tretiu Boris Strela zo „ Spišskej „.

Táto súťaž bola zároveň i ďalším ročníkom Majstrovstiev Slovenska v hasičskej stovke pre členov Dobrovoľnej požiarnej ochrany, ktorí súťažili o Putovné poháre, ktoré venoval prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö.

Medzi mužmi majstrom Slovenska v hasičskej stovke v kategórii dobrovoľných hasičov sa stal opäť Štefan Neuwirth ml. zo Spišského Štvrtku, obhájil minuloročné víťazstvo ,keď dosiahol čas 17,687 s. Druhý skončil Marián Šary zo Spišskej Soboty, tretia priečka patrila Mariánovi Rerkovi z DHZ Mier zo Spišskej Novej Vsi.

V osobitnej kategórii súťažili i ženy. Titul majsterky SR pre rok 2013 v tejto súťažnej disciplíne získala Lenka Dominiková z DHZ Mier zo Spišskej Novej Vsi s časom 18,829 s a na tróne vystriedala Soňu Babíkovú z toho istého DHZ. Striebro patrilo Erike Čupcovej z Malej Bytče. Tretia bola Michaela Pospíšilová zo Spišskej Soboty /majsterka SR 2010 a 2011/.

Kompletné výsledkové listiny zo všetkých šiestich kôl a 1. ročníka Slovenskej ligy v Hasičskej stovke i výsledky 6. ročníka Majstrovstiev Slovenska dobrovoľných hasičov v hasičskej stovke sú na stránke www.stovky.sk.

Súťaž splnila svoje poslanie a prispela k propagácii činnosti Dobrovoľnej požiarnej ochrany. Medzi súťažiacich pribudli ďalší noví záujemcovia o hasičský šport i v kategórii žien. Poďakovanie patrí všetkým , ktorí sa podieľali na tejto peknej akcii pre hasičskú mlaď. Vďaka patrí opäť okresnému riaditeľstvu HaZZ v Poprade za bezplatné poskytnutie športového areálu.

Ondrej Klimo

Výsledky.
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1657