Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Medaile sú rozdané.

Medaile sú rozdané.

dátum a čas pridania: 10. septembra 2013 23:53

Konečne sme sa dočkali! Prišiel tak dlhoočakávaný koniec sezóny, kedy sme sa dozvedeli na akých priečkach sa umiestnili tímy dobrovoľných hasičských zborov tejto ligy.

Posledná súťaž, teda 9. kolo II. ročníka Inovecko-karpatskej hasičskej ligy sa uskutočnila 24. augusta, na krásnej pôde ihriska v Prašníku. Nádherný povrch si najviac pochvaľovali hasiči na postoch prúdiarov. Súťaž bola dobre zorganizovaná a prebehla bez problémov. Koniec ligy sa už preslávil svojimi menšími zvláštnosťami ako je kratší, 6-metrový nábeh, súťaž suchej základne či súťaž o najrýchlejšie sánie, no najatraktívnejšou zvláštnosťou súťaže v Prašníku je zostavenie All star tímov. „All star team“ je tím zostavený z najlepších súťažiacich z rôznych družstiev. Tieto narýchlo poskladané tímy nám ukázali dva zaujímavé útoky, po ktorých sme mohli pomaly pristúpiť k vyhodnoteniu súťaže a celej ligy.

Pohár za 3. miesto na súťaži v Prašníku v kategórii žien získal DHZ Topolecká s časom 17,64 s, 2. miesto DHZ Rudník s časom 17, 18 s a 1. miesto získal DHZ Suchá nad Parnou s časom 17,01 s. V kategórii mužov získali 3. miesto DHZ Drgoňova dolina s časom 14,54 s, 2. miesto DHZ Rudník s časom 14,45 s a 1. miesto DHZ Topolecká s časom 14,35 s.

Radosť z víťazstva v súťaži však hneď zatienila radosť z víťazstiev ligy. Na toto predsa hasiči a hasičky čakali celé leto, celú sezónu. Poctivo trénovali a zlepšovali svoje výkony hlavne pretože je to šport, ktorí milujú no určite aj preto aby pocítili aké je stáť na stupienku víťazov. Predstavíme vám tímy, ktoré mali takéto šťastie a postavili sa na tie vysnívané stupienky s vytúženými žiariacimi medailami na krku. Či vás výsledky prekvapili alebo ste to takto predpokladali posúďte sami. V kategórii žien si z posledného kola IKHL, z ihriska v Prašníku odniesli bronz ženy z DHZ Rudník, strieborné medaile nakoniec viseli na krkoch hasičiek z Hrádku a zlato si nenechali vziať ženy z DHZ Babulicov Vrch.

V kategórii mužov sa na tretí stupienok postavilo družstvo z Drgoňovej doliny, na druhom mieste skončil DHZ Prašník a absolútnymi víťazmi sa opäť stali chlapci z DHZ Topolecká.

Celkovo sa na súťažiach IKHL zúčastnilo 34 mužských družstiev a 13 ženských. Hasičom a hasičkám gratulujeme a veríme, že ich znova uvidíme budúci rok a to v ešte lepšej forme a nasadení.

Výsledky a foto

autor: Barbora Juríková

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1895