Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
MSR v Skalici - DHZ Hermanovce vs. rozhodcovský sľub

MSR v Skalici - DHZ Hermanovce vs. rozhodcovský sľub

dátum a čas pridania: 11. augusta 2013 12:50
Po postupe z okresného a krajského kola sa naše družstvo (DHZ Hermanovce) prebojovalo na MSR hasičského dorastu. V noci o 2 sme vyrazili, aby sme absolvovali 370 km trasu do Skalice. O 9.30 sa začínal slávnostný nástup, v ktorom okrem iného rozhodcovia čítali sľub, o tom, ako spravodlivo budú rozhodovať. Po ceremoniáli sa MSR začali.

Keď sme ukončili oba pokusy štafety, figurovali sme na 3.mieste so stratou 105 stotín na prvého. Zhruba o dva hodiny sa začala pre dorastencov disciplína - Požiarny útok. Prvý pokus nám nevyšiel. V tom druhom sme však dosiahli doposiaľ najlepší čas. Po 3 sekundách sa od útoku začala pre nás nočná mora....

Keď zasvietili nástrekové terče a časomiera sa zastavila na 22,59s, začali sme sa radovať a dvíhať ruky hore.Zaradilo nás to síce až na 2.miesto ,ale predsa sme boli spokojní. Rozhodcovia sa však otočili, pozreli smerom na časomieru a dvihli červenú vlajku. Na videách je zreteľne vidieť ako naši prúdari striekajú a rozhodcovia uprene sledujú čiaru. Červenú zástavu však nedvihli. Nič sa nedalo robiť. Náš veliteľ odpochodoval k rozhodcovskému stanu , kde nám podali hlásenie o tom, čo sa udialo. Veliteľ prišiel späť a povedal: " Mali sme prešľap. Prúdar stál špičkou nohy NA ČIARE." To, že boli poveternostné podmienky a čiaru(pásku) vplyvom vetra ohýbalo, rozhodcovia nebrali do úvahy. Sokolím zrakom si však rozhodca všimol špičku nohy na páske. O pár sekúnd k nám prišiel jeden z rozhodcov so slovami:

"Spíšte protest. Na začiatku porady sa rozhodcovia od terčov ani nevedeli dohodnúť, ktorá strana prúdarov mala prešľap."

Protest sme spísali. Išli sme pre papiere pravidiel DPO SR na rok 2013. Ukázali sme veliteľovi prezídia DPO časť , kde bolo napísané: " Pri striekaní do terčov nesmie žiadny člen družstva hasičského dorastu PREKROČIŤ ČIARU hranice striekania." Odpoveď znela:"Odkiaľ máte tie papiere?". Tu nám všetkým padli sánky. Pravidlá, ktoré oni spísali. Rozhodcom sme zatlieskali , protest nám aj tak neuznali. Čo bolo príčinou neuznania, podľa pravidiel platného pokusu? Zdalo sa rozhodcom zo západu, že Východniari by obsadili priveľa popredných priečok? Nuž, jediné čo nám zo Skalice ostalo boli oči pre plač a hlboké sklamanie z prístupu rozhodcov.

Kolektív tímu DHZ Hermanovce

Pridal: damiansim
Počet zobrazení: 1948