Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Slovenskí hasiči sa z Francúzka vrátili s viacerými úspechmi

Slovenskí hasiči sa z Francúzska vrátili s viacerými úspechmi

dátum a čas pridania: 22. júla 2013 22:48
Vo francúzskom meste Mulhouse sa od 14. do 21. júla 2013 uskutočnil XV. ročník medzinárodnej olympiády v hasičskom športe, na ktorom slovenskí hasiči zaznamenali niekoľko úspechov. V piatok 19. júla dokázali s vynikajúcim časom 23,59 s v disciplíne požiarny útok poraziť ostatné súťažiace družstvá a suverénne zvíťazili. V disciplínach beh na 100 m cez prekážky a výstup do 4. podlažia cvičnej veže skončilo naše družstvo na šiestom mieste. Väčší úspech zaznamenali v disciplíne štafeta 4 x 100 m, kde s výborným časom 63,00 s obsadili piate miesto. Celkovo sa slovenskí reprezentanti umiestnili na výbornom štvrtom mieste.

Na XV. ročníku medzinárodnej olympiády v hasičskom športe sa nenechali zahanbiť ani dobrovoľní hasiči. S časom 14,57 s dokázal Viliam Štinčík vyhrať v disciplíne dvojboj a porazil tak zvyšných 54 pretekárov v súťaži. V disciplíne výstup do 4. podlažia cvičnej veže obsadil Viliam Štinčík krásne tretie miesto s časom 15,45 s. Dobrovolní hasiči v kategórii muži skončili v celkovom hodnotení na piatom mieste, v kategórii ženy obsadili šieste miesto.

Reprezentačné družstvo Slovenskej republiky tvorili súťažiaci: Zoltán Draga, Jakub Pavelka, Dávid Goldman, Dávid Kalužník, Peter Vitko, Štefan Belko, Michal Marcinek, Ondrej Žuža, Robert Baláž, Ján Šulek, Peter Mláka, Vladimír Suržin (tréner), Ján Jochman (rozhodca), Ľudovít Bugár (rozhodca), Marian Dritomský (vedúci delegácie).

Slovenská reprezentácia ukázala, že s veľkým športovým nadšením je skutočne možné dosahovať veľmi dobré športové výsledky. Za výborné umiestnenie patrí vďaka všetkým reprezentantom, ktorí družstvo Slovenskej republiky dokázali zaradiť medzi svetovú elitu hasičských športových družstiev.

http://www.ctif2013.org/attachments/article/92/CTIF%202013%20Ergebnisliste%20Traditionell%20und%20Sport.pdf

Prevzaté z Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1509