Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
          Súťaž o putovný pohár starostu obce Smižany

Súťaž o putovný pohár starostu obce Smižany

dátum a čas pridania: 29. augusta 2012 16:56
V Smižanoch na futbalovom ihrisku sa v sobotu 25.8.2012 uskutočnil už trinásty ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce Smižany zaradenej do Územnej hasičskej ligy okresov Spišská Nová Ves a Gelnica. V úvode súťaže na slávnostnom nástupe prítomných privítal predseda Dobrovoľného hasičského zboru Smižany Ľudovít Dulovič .

Hasiči súťažili v hasičskom útoku s vodou podľa súťažného poriadku Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. Každé družstvo malo dva súťažné pokusy, pričom do umiestnenia sa počítal čas z lepšieho pokusu. V tohtoročnej súťaži spomedzi 13 družstiev mužov zvíťazil Spišský Štvrtok I okres Levoča, keď dosiahol čas 16,53 s . Druhá skončila Spišská Nová Ves s časom 17,18 s. Tretiu priečku obsadil minuloročný víťaz – Stratená okres Rožňava, keď zaznamenala čas 17,76 s. Do osemnástich sekúnd sa ešte zmestili štvrté Markušovce s časom 17,81 s a piaty Jamník s časom 17,90 s . Muži zo Smižian skončili na šiestom mieste s časom 18,09 s - všetci z okresu Spišská Nová Ves. Medzi ženami / bolo zapojených 6 tímov / boli najlepšie Markušovce s časom 19,71 s pred Odorínom - 20,57 s a Danišovcami - 21,05 s . Domáce Smižany obsadili nepopulárne štvrté miesto s časom 21,44 s. / všetci okres Spišská Nová Ves / .

Diplomy všetkým zúčastneným družstvám, ceny prvým trom v oboch kategóriách i putovný pohár osobne odovzdal starosta obce Smižany Ing. Michal Kotrady, ktorý všetkých zároveň pozval i na budúci ročník tejto súťaže. Starosta obce M. Kotrady symbolicky ocenil i posledné trináste družstvo – mužov z Danišoviec II v 13. ročníku súťaže.

Treba úprimne poďakovať organizátorom akcie - členom súťažných družstiev DHZ Smižany pod vedením Františka Sopkoviča ml. za peknú akciu, ktorá zaiste zanechá u prítomných pekné spomienky.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1858