Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Železný hasič – Košice 2013

Železný hasič – Košice 2013

dátum a čas pridania: 11. apríla 2013 10:23
Dňa 7. mája 2013 organizuje Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oslavu Dňa hasičov, ktorá sa uskutoční pred obchodným centrom OPTIMA v Košiciach.

Súčasťou osláv bude už 10. ročník medzinárodnej súťaže „Železný hasič“, ktorá spočíva v prekonávaní prekážok v zásahovom odeve s prilbou a nasadeným dýchacím prístrojom. Súťažiaci po štarte vybehnú po rebríku veže z lešenia na plošinu do výšky 8 m. Pomocou lana vytiahnu stočenú hadicu „B“ a zbehnú po rovnakom rebríku späť. Uchopia stočenú hadicu „C“ a prúdnicu „C“. Prekonajú s nimi slalom medzi 6 kužeľmi a prelezú prekážku. Pribehnú k rozdeľovaču, rozvinú hadicu, pripoja ju na rozdeľovač a prúdnicu a prebehnú po lavičke. Uchopia zavodnené vedenie 2 „C“ s pripojenou prúdnicou a roztiahnu ho do vzdialenosti 30 metrov. Potom 60 krát udrú do tzv. hammer boxu 6 kg kladivom. Uchopia dva prenosné hasiace prístroje a podlezú s nimi päť za sebou nasledujúcich prekážok. Premiestnia figurínu ťahaním cez potrubie do cieľa.

Súťaže s hasičskou tematikou budú pripravené aj pre tých najmenších. Samozrejme nebudú chýbať ani ukážky hasičskej techniky a Košický hasiči predvedú zásah pri dopravnej nehode.

Srdečne vás všetkých pozývam na túto zaujímavú akciu.<>/p>

Trať

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2269