Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Bartolomejský deň v Novej Lesnej

Bartolomejský deň v Novej Lesnej

dátum a čas pridania: 27. augusta 2013 14:10
Na počesť patróna obce svätého Bartolomeja sa dňa 24.8.2013 v Novej Lesnej uskutočnil Bartolomejský deň. Súčasťou osláv bola i súťaž mladých hasičov o Putovný pohár starostu obce . Organizátorom bol miestny Dobrovoľný hasičský zbor, patriaci medzi najstaršie v okrese Poprad, ktorý si o dva roky pripomenie 135. výročie svojho založenia.

Stretla sa tu hasičská mlaď vo veku 8 – 15 rokov, ktorá predviedla svoju pripravenosť v jednej z disciplín hasičského športu - požiarny útok s vodou.

V kategórii chlapcov zvíťazili mladší chlapci z Novej Lesnej , ktorým sa podarilo tromfnúť druhé Kravany i ďalšie družstvo starších chlapcov domácej Novej Lesnej.

Medzi dievčatami bolo prvé Spišské Bystré pred Kravanmi a Vikartovcami.

Ceny najlepším i putovný pohár odovzdal starosta obce Ing. Peter Hritz, ktorý sa podujatia osobne zúčastnil.

Mladí hasiči opäť potvrdili, že budú dôstojným nástupcami a pokračovateľmi rozvoja dobrovoľnej požiarnej ochrany pod Tatrami. Je potrebné poďakovať organizátorom pod vedením veliteľa DHZ Róberta Bednára a referenta mládeže Milana Šifru - pripravili peknú akciu pre mládež, ktorá prilákala ďalších záujemcov o požiarnu ochranu.

Dobrovoľní hasiči z Novej Lesnej založili novú tradíciu, v ktorej chcú pokračovať každoročne počas osláv patróna obce sv. Bartolomeja na ktoré na budúci rok pozval všetkých prítomných starosta obce Ing. Peter Hritz.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1149