Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
HASIČSKÝ TÁBOR V SLOVENSKEJ REPUBLIKE  v obci  POBEDIM

HASIČSKÝ TÁBOR V SLOVENSKEJ REPUBLIKE v obci POBEDIM

dátum a čas pridania: 20. júla 2010 10:43
V dňoch od 7.7. – 11.7.2010 Dobrovoľný hasičský zbor (ďalej len DHZ) Pobedim a obec Pobedim pod záštitou Ministerstva vnútra SR a sponzorov usporiadali medzinárodné stretnutie mladých hasičov v obci Pobedim okres Nové Mesto nad Váhom. Na stretnutí ktoré trvalo 4 dni sa za slovenskú republiku zúčastnili mladý hasiči /domáci/ z obce Pobedim,mladý hasiči z Českej republiky obce Toužim,Maďarskej republiky obce Szeghalom a Poľskej republiky obce Lodza.

Nástup do tábora začínal v stredu 7.7.2010 príchodom zahraničných účastníkov a večerou. Druhý deň mali na programe návštevu kúpeľného mesta Piešťany,navštívili sme hasičskú stanicu v Piešťanoch,Vojenske historické múzeum, absolvovali sme plavbu loďou a vybláznili sme sa na bazéne Eva.

Tretí deň návšteva miestneho múzea v obci Pobedim a prehliadka miestneho kostola sv.Michala v Pobedime,usporiadajúci zbor uskutočnil v doobedňajších hodinách športove hry kde na 1.mieste sa umiestnili hasiči z Českej republiky,2.miesto patrilo domácemu hasičskému zboru Pobedim,tretie miesto Maďarským hasičom a štvrté patrilo Poľským hasičom. Po obede do večerných hodín nasledoval tréning na hasičskú súťaž. Dňa 10.7.2010 sa uskutočnila hasičská medzinárodná súťaž mladých hasičov na miestnom štadione,kde boli pozvane aj ďalšie hasičske zbory z okolitých obci. Slávnostné otvorenie vykonal predseda DHZ Pobedim Martin Piškula a starosta obce Pobedim Martin Lednický. Súťažilo sa v disciplínach štafeta a hasičský útok možnosťou 2 pokusoch v oboch disciplínach. Na súťaži súťažilo celkovo 9 družstiev z toho 6 chlapčenských a 3 dievčenske. V kategórií dievčatá na 3.mieste sa umiestnilo hasičské družstvo zo Slovenskej republiky obce Leopoldov na druhom mieste hasiči z Českej republiky – Toužim a prvé miesto v kategórii dievčatá získalo družstvo zo Slovenska obce Lúka nad Váhom s dosiahnutým časom 98,95 štafeta a 25,51s útok s vodou. Na medzinárodnú hasičskú súťaž sa dostavil aj bývali minister vnútra JUDr. Róbert Kaliňák ktorý slávnostne odovzdával ceny a trofeje víťazním týmom. V kategórií chlapci na 6 mieste skončili hasiči zo Starej Turej – SR, 5.miesto patrilo Českej republike – Toužim,4.miesto Poľskej republike – Lodza,3.miesto Lúka nad Váhom – SR,2.miesto Maďarská republika – Szeghalom a 1.miesto získalo v kategórií chlapci Pobedim – Slovenská republika. Po vyhodnotení celkovej súťaže prišlo k vyhodnoteniu medzinárodného stretnutia mladých hasičov kde na 1.mieste skončil Pobedim – Slovenská republika,2.miesto Szeghalom - Maďarská republika,3.miesto Lodza – Poľská republika,4.miesto Tožim - Ceská republika. Po hasičskej súťaži nasledoval voľný program až do večere,po večeri nasledoval rozlúčkový večer pre deti a ich vedúcich a celkové poďakovanie predsedom DHZ Martinom Piškulom všetkým zúčastneným zahraničným hosťom a organizačnému týmu DHZ Pobedim bez ktorých by sa medzinárodne stretnutie mladých hasičov nevedelo uskutočniť. Ďalej nasledovalo poďakovanie starostom obce Pobedim Martinom Lednickým. Ráno po raňajkách dňa 11.7.2010 opustili zahraničný hasiči našu malú obec Pobedim a odniesli si domov veľa zážitkov skúseností a mnoho nových priateľstiev na medzinárodnej úrovni. Budúci rok sa stretnutie mladých hasičov koná v Poľskej republike v meste Lodza. Na záver sa chcem poďakovať členom DHZ Pobedim a celému organizačnému týmu za bezproblémový priebeh a pomoc pri zorganizovaní nemalej akcie.

Sponzori medzinárodneho stretnutia mladých hasičov :

Ministerstvo vnútra SR

Obec Pobedim

Stražan s.r.o.

Autor článku M. Piskula

Foto
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2212