Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Hřibojedské šedesátky a stovky v Jaroměři

Hřibojedské šedesátky a stovky v Jaroměři

dátum a čas pridania: 10. mája 2016 09:11

Cez víkend 7.a 8. mája 2016 sa v českom meste Jaroměř za slnečného počasia uskutočnili Hřibojedské šedesátky a stovky. Tejto súťaže sa zúčastnila aj malá výprava zo Slovenska reprezentovaná deťmi zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves a DHZ ZŠ Šuňava. V sobotu v behu na 60 metrov sa ako tradične súťažilo v štyroch kategóriách.

Najskôr svoje pokusy odbehli mladšie dievčatá: Najúspešnejšou bola Nataša Strelová s čas 19,34 s a 11.miesto (Sp.N.Ves). Hneď za ňou na 12. mieste s časom 19,78 s skončila Kristína Dzurňáková (Sp.N.Ves). Nedarilo sa Michaele Petruškovej (Sp.N.Ves), na svojej prvej súťaži zaplatila nováčikovskú daň. Obidva pokusy neboli hodnotené.  

Nasledovali mladší chlapci. V tejto kategórii dosiahli slovenskí súťažiaci najlepšie výsledky. Po víťazstve v Jablonci si 1. miesto zopakoval Michal Rerko (Sp.N.Ves) časom 15,37 s. Michal Marton (Šuňava) na svojej prvej veľkej súťaži obsadil pekné 2. miesto časom 15,97 s.

V kategórii starších dievčat  Ema Strelová (Sp.N.Ves), po nie vydarených pokusoch zapísala iba 14,03 a obsadila 3. miesto.

U starších chlapcov Marek Švajka (Šuňava) za 12,71 s  získal 3. miesto a Jakub Fridman (Šuňava) za 13,62 s 4. miesto.

V nedeľu pokračovala súťaž v behu na 100 metrov. Slovensko reprezentovali chlapci zo Šuňavy, ktorí sa v kategórii dorastencov,  medzi tridsiatkou súťažiacich určite nestratili. Marek Švajka obsadil 3. miesto - 18,74 s  a Jakub Fridman 5. miesto -19,09 s.

Pretekári zo ZK IMA, si v nedeľu už zasúťažili na tradičnom Chlumeckom pohári u svojich družobných priateľov v Chlumci nad Cidlinou. Podali výborný výkon a v kategórii  mladších obsadili druhé miesto.

Bol to víkend naplnený hasičským športom, nadväzovaním priateľstiev medzi deťmi a  vedúcimi z Čiech, ale aj prehliadkou mesta Jaroměř a zámku v Chlumci nad Cidlinou. Ďakujeme za výbornú starostlivosť členom SDH Hřibojedy a SDH Chlumec nad Cidlinou.

Henrich Barilla DHZ ZŠ Šuňava

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1034