Nová Ľubovňa ležiaca v Staroľubovnianskom okrese bola 21.6.2014 miestom stretnutia hasičskej mlade od 8 do 16 rokov. V krajskom kole hry PLAMEŇ 2014 sa tu zišli víťazné kolektívy mladých hasičov chlapcov i dievčat z desiatich okresov Prešovského kraja. Súťažili v zmysle medzinárodných pravidiel v dvoch disciplínach – v štafetovom behu na 400 m s prekážkami a požiarnom útoku s prekážkami.
Víťazom u dievčat sa stala ZŠ Šuňava / Poprad / . Druhá skončila Lúčka /Sabinov/. Tretia priečka patrila domácej Novej Ľubovni /Stará Ľubovňa/ . Poradie ďalších : 4. Ľubica /Kežmarok/, 5. Široké /Prešov/, 6. Lúčka /Svidník/, 7. Bystré /Vranov/, 8. Stebník /Bardejov/, 9. Granč-Petrovce /Levoča/, 10. Modra nad Cirochou /Humenné/.
Aj u chlapcov prvenstvo patrilo Šuňave pred Lúčkou /Sabinov/ a Spišskou Starou Vsou /Kežmarok/ Umiestnenie ďalších : 4. Spišské Podhradie /Levoča/, 5. Lúčka /Svidník/, 6. Široké /Prešov/, 7. Bystré /Vranov/, 8. Nová Ľubovňa, 9. Becherov /Bardejov/ , 10. Myslina /Humenné/.
Ocenenie najlepších kolektívov mladých hasičov Prešovského kraja vykonal viceprezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany /DPO/ SR pre mládež Anton Urdovič , predseda KV DPO Prešov Marián Rušin a starosta obce Nová Ľubovňa Stanislav Turlík. Na dobre pripravenej akcii sa podieľal aj miestny DHZ Nová Ľubovňa za podpory Obecného úradu a starostu obce S.Turlíka, za čo boli ocenení ďakovnými listami KV DPO Prešov. Garantom tejto vydarenej akcie bol KV DPO Prešov a jeho predseda Marián Rušin, ktorý v záverečnom slove spolu s Antonom Urdovičom predsedom Republikovej komisie mládeže DPO SR poďakovali všetkým vedúcim kolektívov mladých hasičov, súťažiacim, rozhodcom organizátorom i všetkým , ktorí sa na akcii podieľali a popriali víťazným kolektívom – dievčatám i chlapcom zo Šuňavy veľa úspechov pri reprezentácii Prešovského kraja na Celoštátnom kole hry PLAMEŇ 2014, ktoré sa koná 4.-5.júla t.r. v Nitrianskom kraji v Hurbanove okres Komárno.
Ondrej Klimo