Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Mladé hasičky zo Šuňavy  medzi najlepšími v Európe

Mladé hasičky zo Šuňavy patria medzi najlepšie v Európe

dátum a čas pridania: 05. augusta 2015 12:28

   Mladé hasičky z Dobrovoľného hasičského zboru a Základnej školy si opäť pripísali na svoje konto ďalší významný úspech vo svojej histórii. V tvrdej konkurencii najlepších z celej Európy na XX. medzinárodnej súťaži kolektívov mladých hasičov v poľskom Opole sa umiestnili na krásnom treťom mieste. Mladé hasičky a hasiči preukazovali pripravenosť v súťažných disciplínach v štafete na 400 m s prekážkami, kde dosiahli čas 71,90 s a požiarnom útoku CTIF 44,51 s. Na úspechu sa podieľali Tatiana Hanulová (veliteľka), Timea Diabelková, Veronika Fridmanová, Emma Hanulová, Mária Hurčalová, Lucia Chlebovcová, Gabriela Kunová, Anna Lavková, Zuzana Legátová a Vanesa Smiková pod taktovkou dlhoročného trénera Jána Kallu. Úspech Šuňavy je výsledkom dlhoročnej systematickej práce s hasičskou mlaďou. Postup do Opole si vybojovali víťazstvom v okresnom, krajskom i celoštátnom kole hry Plameň.

   Ďalší zástupca Slovenska - chlapci ZŠ Hutnícka zo Spišskej Novej Vsi skončili na 8. mieste, keď dosiahli čas zo štafety 65,11 s a útoku 45,58 s.

   Šuňavčanky nadviazali na dobré výsledky svojich predchodkýň z roku 2011, keď sa po prvý krát prebojovali víťazstvom v Celoštátnom kole hry Plameň 2010 na XVIII. medzinárodnú súťaž v slovinskom Kočevje, kde obsadili piate miesto.

Pred dvoma rokmi ako celoslovenský víťaz reprezentovali opäť Slovensko na ďalšom ročníku tejto prestížnej súťaže vo francúzskom meste Mulhouse, kde skončili na vynikajúcom treťom mieste.    

   Mladým hasičkám zo Šuňavy a ich vedúcemu a trénerovi Jánovi Kallovi, ktorý družstvo pripravoval, patrí úprimná vďaka za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky a želáme aby svoje úspechy zopakovali i v ďalšom ročníku medzinárodnej súťaže mladých hasičov konanej raz za dva roky tentoraz v rakúskom Villachu.

 

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1237