Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Mladí hasiči v Spišskej Sobote

Mladí hasiči súťažili v Spišskej Sobote

dátum a čas pridania: 02. septembra 2013 07:44
Spišskosobotskí dobrovoľní hasiči v spolupráci s OV DPO Poprad a ZŠ s MŠ Spišská Sobota v areáli hasičskej zbrojnice a na historickom námestí uskutočnili v sobotu 31.8.2013 7.ročník súťaže mladých hasičov.

Hasičská mlaď vo veku od 6 do 15 rokov súťažila v troch disciplínach hry PLAMEŇ - štafete s prekážkami, uzlovej štafete a štafete hasičských dvojíc. V kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov zvíťazil Dobrovoľný hasičský zbor /DHZ/ Šuňava I - vedúci Henrich Barilla pred DHZ Spišské Podhradie - vedúci Ján Galarovič . Tretia priečka patrila DHZ Šuňava II - vedúci H.Barilla. Poradie ďalších : 4.DHZ Gerlachov,5.DHZ Spišské Bystré,6.DHZ Nová Lesná,7.DHZ Poprad - ZŠ Veľká,8.DHZ Batizovce, 9. DHZ Spišská Teplica.

Aj medzi dievčatami bol prvý DHZ Šuňava I pod vedením vedúcej Žofie Šebestovej. Aj druhá priečka Druhý bol DHZ Vikartovce I – vedúci Marek Šebest. Tretie miesto obsadil DHZ Spišské Bystré I – vedúci František Kundis. Do prvej desiatky sa ešte nominovali: 4. DHZ ZŠ Šuňava I, 5. DHZ ZŠ Šuňava II, 6. DHZ Šuňava II, 7. DHZ Spišská Bystré II, 8. DHZ Vikartovce II, 9. DHZ Spišská Teplica, 10. DHZ Spišská Sobota.

Prvé družstvo chlapcov z DHZ Šuňava s najnižšie dosiahnutým časom zo všetkých zúčastnených družstiev sa stalo absolútnym víťazom súťaže a prevzali putovný pohár súťaže mladých hasičov DHZ Spišská Sobota a ZŠ s MŠ Spišská Sobota. ktorý osobne odovzdala riaditeľka tejto školy Adriana Oravcová a podpredseda pre mládež OV DPO Poprad František Kundis.

Po vyhodnotení sa na spišskosobotskom námestí už po štvrtý krát stretli mladí hasiči aby preukázali pripravenosť v ďalšej disciplíne hry PLAMEŇ – v požiarnom útoku s vodou, ktorá sa stáva čoraz viac obľúbenou o čom svedčia počty zapojených družstiev. V kategórii chlapcov zvíťazio Spišské Bystré pred Novou Lesnou. Svojimi výkonmi sa nedali zahanbiť dievčatá – tu bolo prvé tiež Spišské Bystré pred Spišskou Sobotou a Vikartovcami.

Treba úprimne poďakovať všetkým členom DHZ Spišská Sobota i rozhodcovskému zboru OV DPO za peknú akciu usporiadanú pre mladých hasičov. V 13. ročníku Podtatranskej olympiády mladých hasičov po ôsmej súťaži konanej v Spišskej Sobote u chlapcov vedie Šuňava I pred Gerlachovom a Spišskou Teplicou. U dievčat je najlepšia ZŠ - DHZ Šuňava pred Spišským Bystrým a DHZ Šuňava.

Mladí hasiči sa opäť stretnú už budúcu sobotu 7.9.2013 v hasičskom areáli v Hranovnici na „ Na lúčke „. Začiatok je naplánovaný na deviatu hodinu.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1288