Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Mladí hasiči v Lučivnej o Podtatranské prúdničky

Mladí hasiči v Lučivnej o Podtatranské prúdničky

dátum a čas pridania: 22. júna 2015 20:48

   V nedeľu 21.6.2015 na miestnom futbalovom ihrisku dobrovoľní hasiči z Lučivnej za spolupráce OV DPO Poprad uskutočnili 23. ročník súťaže mladých hasičov o Podtatranskú prúdničku za účasti dvadsiatich  desaťčlenných družstiev i  päť 5-členných tímov.

   Mladí adepti požiarnej ochrany vo veku 6 - 16 rokov mali možnosť predviesť pripravenosť v dvoch disciplínach - v  požiarnom útoku s prekážkami  a štafetovom behu na 400 m s prekážkami.

   Medzi dievčatami  už šiesty rok po sebe zvíťazila Šuňava I pred Spišským Bystrým a Šuňavou V.

U chlapcov sa najviac darilo  ZŠ Hutnícka zo Spišskej Novej Vsi. Druhá skončila Šuňava I. Tretie miesto patrilo Danišovciam.

   Medzi 5-člennými  družstvami boli prvé dievčatá zo Šuňavy, druhí chlapci z Tatranská Lomnica. Tretie miesto patrilo domácim dievčatám z Lučivnej.

   Ceny najlepším i  Podtatranské prúdničky dievčatám zo Šuňavy a chlapcom  zo Spišskej Novej Vsi osobne odovzdal starosta obce Lučivná Stanislav Gavalier.  Ocenený bol i najsympatickejší, vekovo najmladší kolektív súťaže zo Štrby.

   Pre víťazov Celoštátneho kola hry PLAMEŇ 2014 - dievčatá zo Šuňavy a chlapcov zo Spišskej Novej Vsi táto súťaž bola dobrou previerkou pripravenosti pred medzinárodnou súťažou mladých hasičov, ktorá sa bude konať v dňoch  19. - 26.7.2015 v poľskom Opole, kde budú opäť reprezentovať Slovenskú republiku.

 

                                                                                                                                    Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1097