Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Okresné kolo hry PLAMEŇ 2012 v Lučivnej

Okresné kolo hry PLAMEŇ 2012 v Lučivnej

dátum a čas pridania: 28. mája 2012 12:50
Netradične – v piatok 25.5.2012 futbalové ihrisko v Lučivnej patrilo hasičskej mladi. V 40. ročníku celoštátnej hry PLAMEŇ 2012 išli vyše dve stovky adeptov požiarnej ochrany. Víťazom okresného kola PLAMEŇ 2012 medzi chlapcami sa po štvrtý rok po sebe stal DHZ Gerlachov. So stratou 5,1 s na víťaza skončil DHZ Spišské Bystré. Tretia priečka patrila DHZ Šuňava. Ešte výraznejšie výsledky medzi dievčatami dosiahla ZŠ Šuňava, keď nenašla premožiteľa od roku 2006. Dosiahla najnižší výsledný čas spomedzi všetkých zúčastnených družstiev chlapcov i dievčat a potvrdila dobrú pripravenosť . Z druhého miesta v okrese Poprad sa radoval DHZ Šuňava. V tesnom závese na treťom mieste skončil DHZ Štrba. Súťažili i 5 - členné družstvá mladých hasičov, kde bola najlepšia domáca Lučivná pred DHZ ZŠ Tatranská Lomnica a ZŠ Šuňava. V súťaži jednotlivcov v behu na 50 m s prekážkami u chlapcov zvíťazil Daniel Faix pred Benjamínom Spišákom / obaja Gerlachov / a Dávidom Steinerom / Šuňava /. Dievčatá si medaile podelili v poradí : l. Nikola Bajnoková – Šuňava,2. Martina Tomajková – Kravany, 3. Vanesa Smiková – Šuňava. Hodnotená bola i celoročná činnosť kolektívov mladých hasičov zachytená v kronikách. Ako najkrajšia bola ocenená kronika DHZ Vikartovce. DHZ Lučivná - organizátor súťaže darovali najsympatickejšiemu, vekove najmladšiemu kolektívu mladých hasičiek zo Spišského Bystrého cenu slušnosti, ktorú prevzala veliteľka kolektívu Emília Matonoková . Ceny odovzdal čestný veliteľ DHZ Lučivná Dušan Badiar, podpredseda OV DPO Poprad pre mládež František Kundis a člen Snemu DPO SR a okresný veliteľ DPO Poprad Marián Rušin.

V Podtatranskej olympiáde mladých hasičov po piatej súťaži medzi chlapcami vedie DHZ Gerlachov pred DHZ Spišské Bystré a DHZ Šuňava, u dievčat je najlepšia ZŠ Šuňava pred DHZ Vikartovce a DHZ Štrba . Pred prázdninovou prestávkou sa hasičská mlaď stretne opäť na futbalovom ihrisku v Lučivnej v nedeľu 10.6. o 10.00 h . V jubilejnom 20. ročníku budú chlapci i dievčatá bojovať o Podtatranské prúdničky .

Víťazné družstvá okresného kola hry PLAMEŇ 2012 – chlapci z DHZ Gerlachov a dievčatá zo ZŠ Šuňava postúpili do krajského kola tejto súťaže, ktoré sa v Prešovskom kraji uskutočňuje v tomto roku v obci Široké okres Prešov, kde im želáme veľa úspechov pri reprezentácii svojich obcí i okresu Poprad.

Výsledky

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1837