Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Súťaž mladých hasičov  „O pohár starostu obce Šuňava“ – opäť excelovala Šuňava.

Súťaž mladých hasičov „O pohár starostu obce Šuňava“ – opäť excelovala Šuňava.

dátum a čas pridania: 20. septembra 2017 18:09

   V Šuňave  sa uskutočnil už trinásty ročník súťaže mladých hasičov o Pohár starostu obce  za účasti 33 družstiev z dobrovoľných hasičských zborov  a základných škôl, ktoré preukazovali pripravenosť v troch disciplínach hry PLAMEŇ - štafete 5 x 30 metrov s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete. V súťaži družstiev i jednotlivcov  excelovala domáca Šuňava.

   V úvode starosta obce Šuňava ocenil trénerov družstiev chlapcov a dievčat DHZ ZŠ Šuňava Žofiu Šebestovú a Mgr. Henricha Barillu za ich dlhodobú systematickú  prípravu mladých hasičov v obci. Ocenenia sa dostalo i všetkým členom kolektívov mladých hasičov i hasičiek zo Šuňavy  za vzornú reprezentáciu obce, keď po víťazstve na Majstrovstvách Slovenskej republiky – celoštátnej súťaži hry PLAMEŇ  reprezentovali Slovensko v júli 2017 v rakúskom Villachu, kde sa uskutočnil 21. ročník medzinárodnej súťaže mladých hasičov.

   Medzi 20 družstvami chlapcov prvé  miesto  obsadila Šuňava I (vedúci kolektívu mladých hasičov Mgr. Henrich Barilla) pred Slovenskou Vsou I (Mgr. Martin Pisarčík) a Batizovcami (Ing. Alexandra Hrebenárová). Do prvej desiatky sa ešte nominovali : 4. Šuňava II, 5. Spišská Teplica, 6. Slovenská Ves II, 7. Šuňava III, 8. Podolínec, 9. Spišské Bystré a 10. Spišská Sobota.

   Aj spomedzi trinástich kolektívov mladých hasičiek premožiteľa nenašla Šuňava I (vedúci Ján Kalla), druhá skončila Šuňava V ( Žofia Šebestová). Bronzové medaile patrili Podolíncu (Mgr. Iveta Stehlíková). Poradie ďalších v prvej desiatke : 4. Batizovce, 5. Šuňava VI, 6. Šuňava II, 7. Spišská Sobota, 8. Spišské Bystré, 9. Vlkanová a 10. Gánovce.

   V súťaži jednotlivcov  v behu na 50 m s prekážkami medzi mladšími chlapcami (6-11 roční) bol najlepší  Martin Mišianik pred Marekom Martonom a Damiánom Muranským (všetci Šuňava). U starších chlapcov (12-16 roční) dominoval Michal Marton pred Jakubom Fridmanom (obaja Šuňava) a Jánom Pastrnákom (Batizovce).

  U mladších dievčat prvá bola Magdaléna Fridmanová (Šuňava) pred Barborou Citriakovou (Kravany) a Saskiou Štenclovou (Gánovce). Medzi staršími  dievčatami prvenstvo neušlo Lucii Chlebovcovej (Šuňava), druhá bola Emília Matonoková (Spišské Bystré) a tretia Marcela Hyriaková  (Spišská Sobota).

  V ďalšej samostatnej disciplíne – preteku jednotlivcov vo viazaní 5 uzlov (skracovací, lodný, plochá spojka, tesársky a úväz na prúdnici)  u chlapcov bolo poradie  – l. Filip Dravecký, 2. Peter Mišianik ( obaja Šuňava), 3. Tomáš Danilo (Batizovce), medzi dievčatami – 1. Nikola Romaňáková (Slovenská Ves), 2. Magdaléna Fridmanová a 3. Tamara Glejdurová (obe  Šuňava).

   Už tradične na súťažiach mladých hasičov bývajú ocenení i najmladší účastníci súťaže.  Z ocenenia  sa tentoraz tešili  Oľga Mišianiková  zo Šuňavy a David Blaho zo Štrby.

   Ocenenie najlepších družstiev i jednotlivcov vykonal starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský a člen Prezídia DPO SR Marián Rušin.

   Zúčastnené kolektívy si podľa umiestnenia v tejto jedenástej tohtoročnej  súťaži pripísali ďalšie body do tabuľky 17. ročníka Podtatranskej olympiády mladých hasičov, ktorá pokračuje  Memoriálom Ing. Pavla Rumlera v sobotu 30.9.2017 o 10.00 hodine pri športovej Aréne v Poprade. 

     

                                                                                                                Ondrej Klimo                      

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 221