Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
   Súťaž mladých hasičov  „O pohár starostu obce Šuňava“

Súťaž mladých hasičov „O pohár starostu obce Šuňava“

dátum a čas pridania: 25. septembra 2012 23:05
V Šuňave sa uskutočnil už ôsmy ročník súťaže mladých hasičov o Pohár starostu obce za účasti 31 družstiev z okresov Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča a Púchov, ktoré preukazovali pripravenosť v troch disciplínach hry PLAMEŇ - štafete 5 x 30 metrov s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete.

Medzi sedemnástimi družstvami chlapcov bol najlepší Gerlachov /PP/ - obhajca titulu pred Slovenskou Vsou /KK/ a Podolíncom /SL/. Do prvej desiatky sa ešte nominovali : 4.Spišské Podhradie /LE/, 5.Šuňava I /PP/, 6.Púchov /PU/, 7.Šuňava II, 8.Vikartovce /PP/, 9.Šuňava III a 10. Spišské Bystré /PP/ .<úp> Spomedzi štrnástich kolektívov mladých hasičiek ani tento rok premožiteľa nenašla ZŠ Šuňava a zaslúžene po ôsmy raz zvíťazila. Potvrdili, že titul majsteriek SR v celoštátnom kole hry PLAMEŇ 2012 im právom patrí. Strieborné medaile patrili Púchovu. Tretia skončili Vikartovce I. Poradie ďalších v prvej desiatke : 4. ZŠ Šuňava, 5. DHZ Šuňava II, 6. Spišské Bystré, 7. Šuňava I, 8. Vikartovce II, 9. Kravany I /PP/ a 10. Slovenská Ves.

V súťaži jednotlivcov medzi 23 chlapcami titul získal Dávid Steiner /Šuňava/ . Druhý skončil Daniel Faix a tretia priečka patrila Benjamínovi Spišákovi (obaja Gerlachov).

U dievčat sa ich zapojil ešte vyšší počet – 34. Prvá bola Iveta Fendeková / ZŠ Šuňava/ pred Alžbetou Mešovou /Púchov/ a Zuzanou Legátovou /ZŠ Šuňava/.

Ocenenie najlepších družstiev i jednotlivcov vykonal starosta obce Stanislav Kubaský a predseda KV DPO Prešov Marián Rušin.

Zúčastnené kolektívy si podľa umiestnenia v tejto deviatej súťaži pripísali ďalšie body do tabuľky 12.ročníka Podtatranskej olympiády mladých hasičov.

Vyvrcholenie hasičskej sezóny budú mať mladí hasiči v športovej hale vo Svite v sobotu 17.novembra 2012 , keď sa stretnú v jubilejnom dvadsiatom ročníku Halových majstrovstiev Slovenska a budú súťažiť o Putovné poháre prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.

VÝSLEDKY

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1672