Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
V Spišskom Podhradí sa bojovalo o medaily.

V Spišskom Podhradí sa bojovalo o medaily.

dátum a čas pridania: 18. októbra 2013 08:38
V Spišskom Podhradí sa bojovalo o medaily V nedeľu 13. októbra sa v areály Základnej školy na Školskej ulici uskutočnil 4. Ročník súťaže mladých hasičov „O putovný pohár primátora mesta Spišské Podhradie“. Svojou účasťou nás poctilo 29 družstiev mladých hasičov, z toho 10 družstiev dievčat, z rôznych kútov Slovenska. Najvzdialenejším družstvom boli hasiči z Púchova, ďalej k nám zavítali aj družstvá z okresov Ružomberok, Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves a Levoča. Tohtoročná súťaž bola zaujímavá aj tým, že sme ako jedny z prvých na Slovensku zorganizovali aj súťaž jednotlivcov mladých hasičov v behu na 60 metrov cez prekážky, pod názvom „Podracka 60-ka“. Súťažné zápolenie zahájil primátor mesta p. Mgr. Jozef Bača spolu s členmi OV DPO Levoča. Päťčlenné družstvá chlapcov a dievčat absolvovali po vstupnej kontrole postupne disciplíny štafetu 5x30m, uzlovú štafetu a štafetu hasičských dvojíc. V disciplíne štafeta 5x30m najlepší čas 38,65s dosiahli domáci chlapci zo Spišského Podhradia. V uzlovej štafete sa najviac darilo s časom 20,56s dievčatám z DHZ Šuňava a v štafete hasičských dvojíc dominovali chlapci z DHZ Slovenská Ves časom 52,85s. O konečnom poradí rozhodol súčet časov z jednotlivých disciplín vrátane trestných bodov a odčítaných bodov za vek. V kategórii dievčat sa z víťazstva tešili mladé hasičky z DHZ Šuňava (okr. PP) súčtom časov 114,00s. Na druhom mieste skončili hasičky z DHZ Vikartovce (okr. PP) súčtom časov 119,53s. Z bronzových medailí sa tešili hasičky z DHZ Púchov súčtom časov 123,91s. Poradie na ostatných priečkach bolo nasledovné: 4. DHZ Likavka, 5. DHZ Slovenská Ves, 6. DHZ Holumnica, 7. DHZ Danišovce, 8. DHZ Spišský Štvrtok, 9. DHZ Krompachy, 10. DHZ Podolínec. V kategórii chlapcov so zlatými medailami skončili domáci chlapci DHZ Spišské Podhradie (okr. LE) súčtom časov 113,86s. Zo strieborných medailí sa tešili chlapci z DHZ Šuňava I.(okr. PP) súčtom časov 117,84s. Bronzoví boli chalani z DHZ Gerlachov (okr. PP) súčtom časov 118,54s. Poradie do desiateho miesta: 4. DHZ Slovenská Ves, 5. DHZ Púchov, 6. ZK IMA ZŠ Hutnícka SNV I., 7. DHZ Podolínec, 8. DHZ Šuňava II., 9. DHZ Holumnica II., 10. DHZ Spišské Vlachy. Putovný pohár primátora mesta získava družstvo s najnižším dosiahnutým celkovým časom, tento rok ostáva Putovný pohár na domácej pôde, o čom rozhodol 0,14s rozdiel medzi domácimi chlapcami a dievčatami zo Šuňavy.

Týmto by som chcel poďakovať všetkým zúčastneným družstvám, vedúcim a rozhodcom za zdarný priebeh súťaže a tešíme sa na ďalšie ročníky.

A teraz zhodnotenie „0. ročníka Podrackej 60-ky“. Beh na 60m cez prekážky sa na Slovensku nebehal posledných dvadsať rokov a preto nie je jednoduché začínať od nuly. No odhodlali sme sa a práve preto to bol nultý ročník, po technickej stránke sme dokázali zabezpečiť dve dráhy s veľkou a malou bariérou, dvoma malými kladinami a elektronickou časomierou. Vďaka patrí p. Jozefovi Strelovi zo Spišskej Novej Vsi za zapožičanie prekážok na jednu dráhu a DHZ Šuňava za zabezpečenie elektronickej časomiery. Teší nás aj dosť veľký záujem mladých hasičov o túto disciplínu, celkovo sa ich zapojilo 60 súťažiacich v 4 kategóriách. Ako organizátor musím priznať aj nedostatky a to bol hlavne fakt, že nebolo určené presné poradie súťažiacich a tým bol narušený plynulý priebeh súťaže. Postupne sa to však za pomoci skúsených vedúcich podarilo trochu rozhýbať a s miernym časovým sklzom bola aj táto súťaž úspešne ukončená.

Táto súťaž nám ukázala akým smerom by sme sa mali na Slovensku v hasičskom športe uberať, aby sme mali kvalitných reprezentantov vo svete. Predtým je ešte potrebná široká diskusia aby sa dopracovali jednotné pravidlá, podľa ktorých by bolo možné rozbehnúť ligu v behu na 60m cez prekážky. Ako organizátor si viem predstaviť po celej tejto náročnej práci ktorá nás čaká, že sa budúci rok stretneme všetci v Spišskom Podhradí možno aj na Majstrovstvách Slovenska v behu na 60m cez prekážky.

Ján Galarovič – predseda DHZ Spišské Podhradie

Výsledky.

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1486