Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Víťazstvo Slovákov v Havírove.

Víťazstvo Slovákov v Havírove.

dátum a čas pridania: 02. marca 2015 11:58

XXVI. ročník halové souteže mladých hasičů a zároveň XIX. Ročník neoficiálního mistrovsví Čech, Moravy, Slezka a Slovenska Havířov 28.2.2015

   Mladí hasiči zo Spiša v tom majú jasno, kde budú poslednú februárovú sobotu. No predsa ide sa do Havířova! Tejto výbornej súťaže sa zúčastňujeme od jej počiatkov. Tento rok 28.2.2015 prišli svoje schopnosti do „zeleného města“ predviesť v štafete dvojíc, uzlovej štafete a štafete 4x40m, mladí slovenskí hasiči z Danišoviec, Markušoviec, Spišského Podhradia, ZK IMA Spišská Nová Ves a DHZ Svit.

 

Do Městské sportovní haly v Havířově dorazilo tento rok 40 družstiev starších a 28 družstiev mladších hasičov,  z Čiech, Moravy, Sliezska, Slovenska a Poľska. Záujem o túto súťaž je oveľa väčšia, ale z kapacitných dôvodov organizátori stanovili tento počet. Uzávierka štartovnej listiny bola už v novembri 2014! Deti vo veku 6-15 rokov, zaplnili halu do posledného miesta. Súťaž sa začala slavnostným nástupom a  ihneď po porade vedúcich družstiev, od deviatej hodiny začali deti bojovať so sekundami,  prekážkami a hasičským náradim.

 

V kategórii mladších žiakov sme mali družstvá s veľkou kvalitou, ale s menšou súťažnou praxou. Deťom z DHZ Danišovce sa podarilo vyhrať disciplínu štafetu dvojíc a zabehnúť slušnú štafetu, ale uzlová štafeta a 30 trestných sekúnd v nej rozhodli, že skončili na konečnom 7. Mieste. Ani deti v kombinovanom družstve ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves a DHZ Svit nezačali dobře. 15 trestných sekúnd na uzlovej štafete a 10 trestných sekúnd v štafete dvojíc, pochovali nádeje na víťazstvo. Výborná štafeta nás posunula na konečné 3.miesto. A radost nejmenších stála za to. Veď dostaneme medailu! Súťaž mladších vyhrali deti z SDH Lukavice před SDH Ostrava Heřmanovice.

 

V kategórii starších žiakov sa zo slovenských zástupcov najmenej darilo deťom zo DHZ Spišské Podhradie, ktoré obsadili 30. miesto, ZŠ Markušovce 22. miesto a DHZ Danišovce obsadili 19. miesto. Deti zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, hneď v prvej disciplíne vyrobili 10. trestných sekúnd v štafete dvojíc. V uzlovej štafete sme po zmätkoch na štarte podali prostest, ktorý nám organizátori uznali a opravný pokus už mal kvalitu. Keďže aj iné družstvá tento rok kiksovali, po dvoch disciplínách sme stále boli v hre o víťazstvo. Úloha bola jasná vyhrať štafetu a veriť, že sa medzi nás a SDH Sloup niekto vojde. Vyšlo to. Náš čas 31,63 nás dostal na celkové prvé miesto. V celkovom poradí na druhom mieste skončil SDH Sloup, tretí SDH Tísek a až na štvrtom mieste minuloroční majstri ČR z SDH Bludov.

 

Obhájili sme víťazstvo a dokázali že družstvá zo Slovenska dokážu konkurovať nejlepším družstvám z Čiech v hasičskom športe. Deti boli odmenené hodnotnými cenami a medailami. A my už teraz vieme, kde budeme budúci rok poslednú februárovú sobotu. No predsa v Havířove!

 

Jozef Strela

ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves

 

Výledky
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1296