Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Vydarené sústredenie reprezentácie  MH SR.

Vydarené sústredenie reprezentácie MH SR.

dátum a čas pridania: 22. júna 2011 09:39

V dňoch 2.- 5.6.2011, sa v priestoroch Základných škôl na Hutníckej a Lipovej ulici v Spišskej Novej Vsi, uskutočnil IV. ročník súťaže mladých hasičov s názvom \"Spišský hasičský deň\". Akcia bola spojená so záverečnou prípravou našich družstiev zo Šuňavy a Spišskej Novej Vsi, ktoré budú reprezentovať Slovenskú republiku na Medzinárodnej olympiáde mladých hasičov v Slovinsku.

Akcia začala vo štvrtok 2.6. keď prišli naši hostia z Chlumca nad Cidlinou, poslední víťazi olympiády z Ostravy. Poobede sme stihli ešte dvojhodinový tréning. V piatok doobeda sme ich unavili pri ukážkach krás Tatier. Poobede už prišli dievčatá zo Šuňavy a naši medzinárodní rozhodcovia. Až teraz začal tréning, spojený s konzultáciami s rozhodcami o rozdieloch medzi slovenskými a európskými predpismi. Bolo to veľmi poučné a celé to vystihovalo motto tejto akcie \"učiť sa formou zábavy\". Večer sme pri spoločnom posedení, prebrali ostatné dôležité veci pri zabezpečení našich družstiev na tohtoročnej olympiáde.

V sobotu ráno sme na ihrisku ZŠ Hutnícka otvorili súťaž za účasti p. Petra Kleina zástupcu za Mestský úrad v Spišskej Novej Vsi, Ľudovíta Duloviča predsedu DHZ v Smižanoch a Františka Krajgera zodpovedného za mládež pri DPO. Po krátkej porade sme sa dohodli, že každé družstvo bude mať k dispozícii tri pokusy, pritom druhý pokus bude rozhodujúci a bude sa počítať do výsledkovej listiny. Požiarny útok CTIF sme odbehli na ihrisku na ZŠ Hutnícka a potom sme sa presunuli na tartanový ovál ZŠ Lipová, kde sme odbehli štafety. Po sčítaní všetkých časov sa urobilo vyhodnotenie. Najvyšší stupeň prípravy ukázali dievčatá zo Šuňavy. Tie bez trestných bodov a za veľmi kvalitných časov obsadili prvé miesto. Chlapci sa nevyhli trestným bodom a preto druhý skončili chlapci z Chlumca nad Cidlinou. Ako tretí skončili domáci zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

Po vyhlásení nás čakal výborný guľáš a za odmenu dostali deti od mesta Spišská Nová Ves vstup do ZOO v Spišskej Novej Vsi. Večer sa už niesol v spoločných hrách a grilovačke. V nedeľu sme našich hostí odprevadili na železničnú stanicu a skonštatovali, že táto akcia bola veľkým prínosom do posledných týždňov prípravy na olympiádu. Veríme, že sme týmto začali tradíciu a takúto formu súťaže s prípravou zorganizujeme aj v budúcich rokoch.

Táto akcia by sa nedala zorganizovať za podpory našich priateľov a pomocníkov. Preto sa chceme poďakovať ZŠ Hutnícka za poskytnutie priestorov a hlavne ich vynikajúcim kuchárkam, ZŠ Lipovej za poskytnutie tartanového oválu, PD \\\"Čingov\\\" Smižany za materiál na guľáš a grilovačku, Diskontu Venuša za pitný režim, Mestu Spišská Nová Ves za upomienkové predmety a vstupy do ZOO a samozrejme DPO Bratislava za pomoc pri organizácii.

Držte nám palce 21.7.2011 kedy je súťažný deň na Medzinárodnej olympiáde mladých hasičov v Kočevje v Slovinsku.

Jozef Strela ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves

Video

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2300