Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
XXV. ročník halovej súťaže mladých hasičov a zároveň XXIII. Ročník neoficiálných majistrovstiev  Čiech, Moravy, Slezka a Slovenska Havířov 22.2.2014

XXV. ročník halovej súťaže mladých hasičov a zároveň XXIII. ročník neoficiálnych majstrovstiev Čiech, Moravy, Slezka a Slovenska Havířov 22.2.2014

dátum a čas pridania: 24. februára 2014 10:55
HTML Online Editor Sample

Každoročne poslednú februárovú sobotu, sa v Havířově stretnú mladí hasiči, aby predviedli svoje schopnosti v štafete dvojíc, uzlovej štafete a štafete 4x40m. Túto súťaž  dlhodobo organizuje Sbor dobrovolných hasičů Havířov Město. Bohužiaľ, tento rok už bez svojho dlhoročného starostu zboru Emanuela Došlíka staršieho, ktorý nás minulý rok nečakane opustil .

Deti sa v Městské sportovní hale v Havířově stretli tento rok po dvadsiatypiaty krát. Je to najstaršia, najprestížnejšia  a asi aj najväčšia halová súťaž na území Českej republiky. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 33 družstiev starších a 31 družstiev mladších hasičov,  z Čiech, Moravy, Sliezska, Slovenska a Poľska. Deti vo veku 6-15 rokov, zaplnili halu do posledného miesta. Súťaž sa začala slavnostným nástupom a  ihneď po porade vedúcich družstiev, od deviatej hodiny začali deti bojovať so sekundami,  prekážkami a hasičským náradim.

Slovensko reprezentovali tradične zbory zo Spiša. Najmenej sa darilo deťom zo ZŠ Markušovce.  Mladší obsadili 26. a starší 23. miesto. DHZ Danišovce mal taktiež mladších ktorí skončili na 24. mieste, a družstvo starších si z doterajších účastí pripísalo zatiaľ najlepšie umiestnenie a to celkové 6. miesto. Družsto z DHZ Spišské Podhradie tento rok prekonalo generačnú výmenu a nakoniec obsadilo 16. miesto. Mladšie deti zo ZK IMA ZŠ Hutnícka doplatili na trestné body pri uzlovej štafete a za rozpadnutú hadicu pred dobehom na štafete dvojic. Výsledný súčet bodov stačil len na konečné 22. miesto.

Najlepšie obstáli v kategórii starších deti zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. Tí sa ukľudnili hneď po prvej disciplíne štafete dvojíc, ktorú vyhrali časom 55,46 s. Uzly síce nevyšli ako sme chceli, ale solídnych 30,08 s stačilo na tretie miesto. S najlepším súčtom sme začali štafetu 4x40 m. Náš najväčší konkurent z SDH Bludov zabehol výborný čas a viedol túto disciplínu. Organizátori nám dovolili rozdeliť štafety do dvoch rozbehov. Tak sme takticky poslali na trať pomalšiu štafetu. Výsledný čas 34,68 s nás upokojil.  Druhé družstvo zabehlo najrýchlejšiu štafetu za 32 sekúnd, ale padnutý hasiaci pokazil radosť z výborného času. Dostali sme sa na druhé miesto a medzi nás a Bludov by sa museli vtesnať tri družstvá. To sa podarilo už len družstvu SDH Mistřín, ktoré nakoniec skončilo na celkovom treťom mieste.

Po štyroch rokoch sme znovu zvíťazili na tejto cenenej súťaži a dokázali, že aj družstvá zo Slovenska dokážu konkurovať nejlepším družstvám z Čiech v hasičskom športe. Na vyhlásení boli deti odmenené hodnotnými cenami a medailami, ktoré im budú pripomínať, že dlhodobá poctivá práca prináša výsledky. Víťazné družstvo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves v zložení: Adrián Príhoda, Adam Faix, Samuel Bučák, Danil Faix, Marián Lorinc, Róbert Fris, Ema Strelová, Dalibor Gonda, Viktor Gonda, Mária Grešová.

 

 

Jozef Strela

ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2051