Nachádzate sa v sekcii : HOHL - Hornooravská HL
V nedeľu 4.9.2011 sa v Liesku uskutočnilo finále HOHL 2011.

V nedeľu sa v Liesku uskutočnilo finále HOHL 2011.

dátum a čas pridania: 09. septembra 2011 07:57
Súťažilo sa za krásneho a slnečného počasia, čo v Liesku nebýva na súťaži zvykom. Už pred súťažou to minimálne v táboroch prvých troch mužských družstiev vrelo. Rozdiel medzi vedúcou Trstenou a druhými Lieskom A a Vavrečkou bol iba 2 body. Samotná súťaž bola skutočným finále tohtoročnej HOHL, bolo to napínavé do posledných útokov...Prvé kolo, a najrýchlejší čas Liesku A 16,88 sek, na druhom mieste prekvapujúco Hladovka B 17,76 sek a až na treťom, respektíve dvanástom mieste Vavrečka a Trstená B...Takže v tábore domáceho družstva zatiaľ vládla spokojnosť. V druhom kole to hneď ,,rozbalili domáci favoriti\\\"15,19 sek a všetkým spadli sánky, zatiaľ najrýchlejší čas v histórii HOHL. A čakalo sa na súperov. Hneď útok chlapcov z Vasiľova priniesol takmer zmenu v popredí. Prvý výstrek 14,94 sek!!!, ale druhý ,,iba\\\"17,75 sek a konečné 5.miesto. A prišiel dlho očakávaný útok hasičov z Trstenej a veru pekný. Výsledný čas 15,81 sek a narušený sen domácich na celkové prvenstvo v HOHL, ale čakali ešte na pomoc ďaľšieho domáceho favorita Lieseckého Béčka. Lenže, nespojená hadica na rozdeľovači a čas iba 19,37 sek. Útok chlapov z Vavrečky a Trstenci v napätí prvý terč 15,59 sek..., ale druhý terč iba 16,82 sek a výsledné 3.miesto, a obhajoba Liesku A prvenstvo v HOHL sa vzďaľuje. Nič na tom nezmenil ani útok hasičov zo Zuberca, aj keď tiež ako Vavrečka a Vasiľov mali prvý terč zhodený za pekných 15,90 sek, ale druhý a teda konečný čas 17,72 sek im vyniesol iba 4.miesto. U žien bolo rozhodnuté už pred posledným kolom, ale aj v Liesku vyhrali celkové víťazky hasičky z Vasiľova. Druhé v Liesku, ale tiež aj celkovo v HOHL skončili ženy z Hladovky a na treťom mieste sa umiestnili dievčatá zo Suchej Hory.

Takže aj keď v Liesku vyhral domáci Liesek A, celkovým víťazom HOHL sa stali chlapci z Trstenej o jediný bod pred Lieskom A a o tri body pred treťou Vavrečkou. Tento ročník HOHL sa teda skončil. Časy sa znova zrýchlili, boj o prvé miesta sa zdramatizoval, a už to nie je iba o dvoch družstvách ako v minulých rokoch. Prekvapil víťaz HOHL Trstená A, nováčik z Vavrečky, ale tiež mladé družstvá Liesek B, či Vasiľov A...A čo ostatné družstvá? Sklamali? Myslím si,že nie,len im niekedy možno chýbal kúsok šťastia...

Na záver sa chcem poďakovať všetkým družstvám,ktoré sa zapojili a poctivo chodili na HOHL 2011. Ďakujem tiež usporiadateľom, ktorý boli ochotný stráviť kopec času pri prípravách a organizovaní HOHL 2011. A samozrejme už sa teším na nový ročník HOHL 2012.

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1557