Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Súťaže v Kravanoch

Ďalším kolom pokračovala PHL v Kravanoch.

dátum a čas pridania: 05. septembra 2012 23:21
Podtatranská hasičská liga pokračovala osemnástou súťažou na pravé poludnie na futbalovom ihrisku v Kravanoch. V siedmom ročníku súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce sa na štart postupne postavilo 37 družstiev. Najlepší čas u mužov zabehla Spišská Sobota / 15,55 s/. Druhé miesto obsadil Spišský Štvrtok s rozdielom jednej sekundy /16,55 s /.Z bronzu sa radovala Stratená / 16,61 s /.

Medzi ženami si opäť najlepšie viedla Štrba - časom 18,26 s vytvorili traťový rekord tejto súťaže a pripísala na svoje konto siedme tohtoročné víťazstvo. Putovný pohár získali Štrbianky natrvalo do svojho vlastníctva za tri víťazstvá po sebe i v rokoch 2010 a 2011. Druhé miesto si vybojoval Spišský Štvrtok, keď čas na časomiere sa zastavil na hodnote 20,85 s. Pohár za tretie miesto si odviezli dorastenky z Popradu - Stráží za čas 22,93 s. Cenu slušnosti dostali dorastenky zo susednej obce Vikartovce.

Po súťaži dospelých na ihrisku nastalo zápolenie mladých hasičov v hasičskom útoku s vodou v zmysle hry PLAMEŇ. Útok s vodou je pre nádejných adeptov hasičstva veľmi atraktívny a do tretieho ročníka o Putovný pohár starostu obce Kravany sa zapojilo jedenásť kolektívov. Víťazom sa stali dievčatá zo Spišského Bystrého /17,02 s/ pred chlapcami z tej istej obce / 20,20 s/ . Tretie skončili dievčatá z miestnych Kravian / 20,53 s/. S najväčším aplauzom u prítomných pri svojich výkonoch sa stretlo najmladšie družstvo domácich Kravian s vekovým priemerom osem rokov. Všetky kolektívy mladých hasičov preukázali, že budú dobrými nástupcami dobrovoľných hasičov.

Dobrovoľný hasičský zbor Kravany v spolupráci s miestnym Obecným úradom a starostom obce Ing. Martinom Vitkajom, pripravil ozaj peknú akciu pre dospelých, dorast i žiakov za čo im patrí vďaka. Dokázali , že toto podujatie právom patrí do Podtatranskej hasičskej ligy.

V Podtatranskej hasičskej lige po tejto súťaži u mužov deviatym tohtoročným víťazstvom si prvenstvo upevnila Spišská Sobota, druhý je Gerlachov a tretie Kravany. U žien sa tiež zvádza tvrdý boj medzi prvými Smižanmi, druhou Štrbou a treťou Šuňavou. Medzi dorastencami je najlepšia Štrba pred Šuňavou a Štôlou, u dorasteniek zase Vikartovce pred Spišskou Sobotou a Šuňavou.

Podtatranská hasičská liga pokračuje súťažou o Putovný pohár starostu obce Vikartovce v nedeľu 9.9.2012 o 10.00 h v areáli DHZ.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1305