Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Dobrovoľní hasiči  O poháre starostu obce Vernár

Dobrovoľní hasiči O poháre starostu obce Vernár

dátum a čas pridania: 30. júla 2018 12:33

   Rázovitá horská obec Vernár  - zaujímavá dedinka pod Vernárskym sedlom sa rozprestiera v chránenom prírodnom prostredí na rozhraní Národných parkov Slovenský raj a Nízke Tatry  na ich  východnom okraji na významnej spojnici medzi Spišom, Horehroním a Gemerom. Najväčší rozmach zaznamenala v 70. rokoch minulého storočia, keď tu žilo 1 200 obyvateľov, dnes je ich približne šesťsto. A z nich je vytvorený vyše  sedemdesiatčlenný aktívny dobrovoľný hasičský zbor, ktorého predsedom je Mikuláš Ondruš a veliteľom Vladimír Greňa. Dňa 22.7.2018 boli organizátorom už devätnásteho ročníka hasičskej súťaže o Putovný pohár starostu obce za účasti  20  družstiev mužov, žien i dorastu .

   Medzi mužmi do 35 rokov najlepší čas dosiahlo Spišské Bystré I (17,17 s). Druhé skončilo Spišské Bystré II (18,12). Tretiu priečku obsadil Svit (19,91).

Aj v kategórii žien si víťazstvo na svoje konto pripísalo Spišské Bystré, keď  dosiahlo čas 21,62 s.  Na druhom mieste sa umiestnila  Šuňava (30,16).

Predstavili sa  i muži nad 35 rokov – Spišský Štiavnik dosiahol čas 23,54 s, za čo boli ocenení starostom obce Vernár.

V osobitných kategóriách súťažil i hasičský dorast. U chlapcov boli najlepšie Batizovce (20,48) pred Gánovcami ( 22,68) a Šuňavou (47,02). Medzi dievčatami najväčšiu radosť mali tentoraz Gánovce  (26,33).  Druhý skončil  Spišský Štiavnik  len s rozdielom 0,71 s (27,04).

  Ceny najlepším družstvám i krásne putovné poháre osobne odovzdal starosta obce Vernár Vladimír Ondruš, ktorý je veľkým podporovateľom dobrovoľnej požiarnej ochrany v obci. Na záverečnom slávnostnom nástupe poďakoval dobrovoľným hasičom i hasičkám za ich nezištnú činnosť konanú pre nás všetkých. Pozval všetkých  do Vernára na budúci rok na jubilejný 20. ročník tejto súťaže, ktorý sa bude konať v rámci osláv 90. rokov založenia miestneho Dobrovoľného hasičského zboru.

 V  24. ročníku Podtatranskej hasičskej lige v priebežnom poradí  medzi mužmi do 35 rokov vedie Šuňava pred Svitom a Spišským Bystrým II. Aj medzi mužmi nad 35 rokov je najlepšia Šuňava, druhé sú Batizovce a tretia Spišská Teplica. Do tretice i medzi ženami do 35  rokov na prvom mieste tróni Šuňava pred Štrbou a Liptovskou Tepličkou. Medzi ženami nad 35  rokov je poradie : 1. Batizovce, 2. Spišské Bystré, 3. Šuňava.

   Medzi dorastencami vedú Batizovce pred Gánovcami a Hranovnicou, u dorasteniek zasa Spišský Štiavnik i Gánovce – dosiahli rovnaký počet bodov. Tretie je Spišské Bystré.

Dobrovoľných hasičov i hasičky  čaká  ešte sedem súťaží, kde  môžu získať ďalšie body do tabuľky Podtatranskej hasičskej ligy a vylepšiť si svoje umiestnenie.  Najbližšia  súťaž mužov, žien , dorastu i mužov nad 35 rokov bude v nedeľu 29.7.2018 v Hranovnici v hasičskom areáli na Lúčke. Štart prvého družstva je naplánovaný na 13.00 hodinu. Predtým o 10.30 h sa tu predstavia i 6 až 16-roční mladí hasiči v disciplíne požiarny útok s vodou.                                                                                                                      

                                                                                                          Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 763