Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
                                      Hasičské súťaže v Dedinkách

Hasičské súťaže v Dedinkách

dátum a čas pridania: 08. júla 2013 09:42
V sobotu 6.7.2013 sa v malebnom prostredí vodnej nádrže Palcmanská Maša v obci Dedinky na miestnom futbalovom ihrisku konala deviata súťaž hasičských družstiev zaradená do Podtatranskej hasičskej ligy /PHL/. Organizátorom prvého ročníka súťaže o Putovný pohár obce Stratená bol Dobrovoľný hasičský zbor /DHZ/ Stratená okres Rožňava. Táto malá obec len zo stovky obyvateľov má vytvorený aktívny DHZ, ktorý šíri jej dobré meno v celom východoslovenskom regióne. Dobrovoľní hasiči zo Stratenej sú účastníkom Podtatranskej hasičskej ligy už od roku 2009, kde sa umiestňujú na popredných miestach. V minulom roku sa tu dobre zhostili organizovanie hasičskej súťaže o Gemerský pohár i finálového kola Regionálnej hasičskej ligy Spiš, preto bolo rozhodnuté zaradiť ďalšiu do seriálu súťaží PHL .

Zápolenia sa zúčastnili hasičské družstvá z okresov Rožňava, Revúca, Rimavská Sobota , Levoča a Spišská Nová Ves, ktoré využili možnosť konfrontácie síl s družstvami z podtatranského regiónu.

V kategórii mužov spomedzi 15 tímov si prvenstvo vybojovalo družstvo DHZ Spišský Štvrtok II /okres Levoča/ s časom 15,39 s, pred družstvom DHZ Kravany / Poprad/ - 15,65 s a DHZ Revúčka /Revúca/ - 16,04 s .

Do súťaže sa zapojilo i sedem tímov žien - najlepšie boli z DHZ Spišská Sobota s dosiahnutým časom 19,15 s. Druhé skončili dorastenky z DHZ Stráže – 20,73 s a tretie z DHZ Hranovnica /všetci okres Poprad/ - 22,37 s.

Ocenenie najlepších družstiev súťaže sa konalo za účasti starostky obce Stratená Mgr. Eriky Oravcovej, ktorá odovzdala i krásne putovné poháre obce Stratená mužom zo Spišského Štvrtku a ženám zo Spišskej Soboty.

V odpoludňajších hodinách dobrovoľní hasiči pokračovali v boji o ďalšie trofeje v druhom kole Regionálnej hasičskej ligy Spiš. Víťazom u mužov sa stala Revúčka , ktorá dosiahla čas 14,00 s. Druhá priečka patrila Štôle okres Poprad /15,00 s/. Bronz pripadol Bijacovciam A okres Levoča /15,20 s/. U žien zvíťazila Spišská Sobota s časom 18,92 pred Spišským Štvrtkom , ktorý mal čas 43,89 s.

Všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii súťaží podieľali patrí veľké poďakovanie za dobre odvedenú prácu.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1198