Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
O pohár starostu obce Vernár

O pohár starostu obce Vernár

dátum a čas pridania: 05. augusta 2013 09:56
Horská obec Vernár - zaujímavá dedinka pod Kráľovou hoľou sa rozprestiera na východnom okraji Nízkych Tatier. Najväčší rozmach zaznamenala v 70. rokoch, keď tu žilo 1 200 obyvateľov, dnes je ich približne šesťsto. A z nich je vytvorený vyše sedemdesiatčlenný aktívny dobrovoľný hasičský zbor, ktorého predsedom je Mikuláš Ondruš a veliteľom Vladimír Greňa. V roku 1999 v rámci osláv 70. výročia vzniku zboru uskutočnili hasičskú súťaž a vtedy prišli s myšlienkou každoročne organizovať zápolenie O putovný pohár starostu obce.

V prvú augustovú nedeľu zorganizovali už štrnásty ročník za účasti devätnástich družstiev mužov aj dvanástich družstiev žien . V hasičskom útoku medzi mužmi najlepší čas dosiahli Kravany 15,62 s a vytvorili rekord tejto trate. Pripísali si na svoje konto piate víťazstvo v Podtatranskej hasičskej lige v tomto roku. Dorastenci zo Štôly s časom 15,95 s skončili druhí. Tretiu priečku obsadila Šuňava I s časom 17,29 s.

V kategórii žien na medailových pozíciách dominovali dorastenky - prvenstvo patrilo Švábovciam , keď dosiahli čas 21,48 s, ktorý znamenal i rekord tejto súťaže. S rozdielom 0.08 s na druhom mieste sa umiestnili Vikartovce /21,56/. Z tretieho miesta sa radovali Kravany /21,77/.

Po prvý krát v osobitnej kategórii súťažili i muži nad 35 rokov. Tu bola prvá Spišská Teplica s časom 23,02 s pred Hranovnicou s časom 25,19s .

Najlepším družstvám ceny i putovné poháre odovzdal starosta obce Vladimír Ondruš. Pozval prítomných na 15. ročník súťaže, ktorý sa bude konať v rámci osláv 85. výročia vzniku Dobrovoľného hasičského zboru vo Vernári.

V devätnástom ročníku Podtatranskej hasičskej ligy /PHL/ v priebežnom poradí medzi mužmi vedú Kravany pred Šuňavou I a Spišskou Teplicou. U žien je najlepšia Šuňava, druhá Hranovnica a tretia Spišská Sobota I. Body podľa umiestnenia v súťaži si pripísali i dorastenecké kolektívy. Medzi chlapcami vedie Štôla pred Spišským Štiavnikom a Svitom. U dievčat kraľujú Vikartovce pred Hranovnicou a Strážami. Dobrovoľných hasičov i hasičky čaká ešte sedem súťaží, kde si môžu pripísať ďalšie body do tabuľky PHL. Najbližšia pätnásta súťaž bude v sobotu 10.augusta v Spišskom Bystrom. Štart prvého je naplánovaný na 10.00 hodinu. O deň neskôr sa dobrovoľní hasiči stretnú na spišskosobotskom námestí. Aj tu budú súťažiť muži a ženy do 35 a nad 35 rokov, dorastenci i dorastenky.

Ondrej KLIMO
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1203