Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
PODTATRANSKÁ HASIČSKÁ  LIGA   ZAČALA  VO SVITE

Podtatranská hasičská liga začala vo Svite.

dátum a čas pridania: 09. mája 2013 16:48
Aj tohto roku si hasiči pripomenuli sviatok svojho patróna sv. Floriána organizovaním viacerých podujatí, aby čo najviac priblížili verejnosti svoju činnosť. Jedným z nich v okrese Poprad bola súťaž hasičských družstiev O putovný pohár primátora mesta Svit, ktorej dvadsiaty druhý ročník sa uskutočnil v prvú májovú sobotu 4.5.2013. Súťaže sa zúčastnilo 15 družstiev mužov a 6 družstiev žien. Dorastenky súťažili v osobitnej kategórie za účasti štyroch tímov .

V hasičskom útoku do kopca pri svitskej Kolibe boli prví muži z Gerlachova , keď dosiahli čas 18,18 s . Druhé miesto obsadil Spišský Štvrtok I / 19,97 s /.Tretie skončili Kravany /20,20 s /.U žien po prvý krát zvíťazila Spišská Sobota I, keď zaznamenala čas 29,63 s. Druhý Spišský Štvrtok mal čas 30,95 s a tretie Smižany 33,29 s. S kopcom sa popasoval i hasičský dorast, kde medzi dorastenkami boli najlepšie Vikartovce /28,54 s / pred Poprad - Strážami /31,17 s/ a Spišskou Sobotou / 31,58 s /. Štvrtý skončil mladý ambiciózny kolektív z Hranovnice /34,13 s/.

Ceny najlepším družstvám odovzdal Ing. Ján Fridman , člen predsedníctva OV DPO Poprad a za organizátorom súťaže predsedkyňa Dobrovoľného hasičského zboru Svit Adriána Dlugošová. Táto atraktívna súťaž bola prvou v tohtoročnej sezóne z dvadsiatich šiestich súťaží organizovaných OV DPO Poprad v spolupráci s dobrovoľnými hasičskými zbormi pre hasičské družstvá dospelých i dorastu, ktoré si pripísali prvé body do tabuľky už devätnásteho ročníka Podtatranskej hasičskej ligy. Dobrovoľní hasiči svojimi výkonmi opäť dokázali, že vedia obsluhovať hasičskú techniku i náradie v náročnom kopcovitom teréne nielen v súťažiach ale i mnohokrát pri mimoriadnych udalostiach.

Ondrej KLIMO

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1289