Podtatranská hasičská pokračovala štvrtou súťažou. Na športovom ihrisku v Spišskom Štiavniku sa konal už jedenásty ročník súťaže hasičských družstiev o Putovné poháre starostky obce. V piatich kategóriach / muži do 35 rokov, muži nad 35 rokov, ženy, dorastenci, dorastenky/ svoju šikovnosť a súhru predviedlo 30 družstiev. Medzi mužmi titul z minulého roku obhájil Bobrovček okr. Liptovský Mikuláš /16,99 s/. Druhé skončili Kravany okr. Poprad /17,80 s/ a tretie Smižany okr. Spišská Nová Ves /18,44 s/. V kategórii žien zvíťazila Šuňava, keď dosiahla čas 24,50 s, druhé skončili Smižany s časom 27,13 s. Tretie boli minuloročné víťazky - domáce Štiavničanky s časom 88,91 s. Medzi dorastencami bolo prvé Spišské Bystré - čas 34,68 s. Najväčšiu radosť mali dievčatá z Vikartoviec z prvého miesta /26,24 s / a zopakovali minuloročné víťazstvo. Druhá priečka patrila Šuňave /26,,45 s/. Tretie Stráže skončili s časom 30,37 s. Po druhý krát v tohtoročnej súťažnej sezóne sa predstavili i hasičské družstvá mužov nad 35 rokov . Najlepšie to dokázala Spišská Sobota Sobota I /21,58 s/ pred Spišskou Sobotou II /26,52 s/ a Šuňavou /28,68 s/. Všetky zúčastnené družstvá sa dobre popasovali so súťažnou disciplínou hasičský útok začo najlepšie tri tímy vo všetkých kategóriach prevzali vecné ceny. Ocenenie uskutočnila starostka obce Mária Kleinová, ktorá odovzdala i päť krásnych putovných pohárov . Poďakovala všetkým súťažiacim i organizátorom za dobre pripravenú akciu, ktorej sa zúčastnil i hojný počet obyvateľov obce. Zároveň všetkých pozvala na oslavy založenia DHZ.
V Podtatranskej hasičskej lige pred ďalšou súťažou, ktorá sa uskutoční v nedeľu 3.6.2012 v Tatranskej Kotline, u mužov sú prvé Smižany pred Hranovnicou II , tretie sú Kravany. U žien si najlepšie vedú Smižany pred Šuňavou a Batizovcami. Medzi dorastencami je najlepšia Štrba a u dorasteniek Šuňava.
Aj Dobrovoľný hasičský zbor Spišský Štiavnik patrí medzi najstaršie v okrese Poprad. V tomto roku si pripomína 130. výročie vzniku, kde v rámci osláv v sobotu 26.5.2012 o 13.00 h nebude chýbať netradičná hasičská súťaž dobrovoľných hasičských zborov Hornádskej doliny, ukážky súčasnej a historickej techniky i ukážky činnosti zložiek záchranného systému. Tomuto všetkému bude predchádzať svätá omša o 10.00 h v miestnom rímskokatolíckom kostole Narodenia Panny Márie a následne posvätenie sochy sv. Floriána – patróna hasičov pri hasičskej zbrojnici.
Ondrej Klimo