Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
          Súťaž   „O putovný pohár obce Gerlachov“

Súťaž „O putovný pohár obce Gerlachov“

dátum a čas pridania: 18. septembra 2012 22:30
V areáli DHZ v Gerlachove sa v nedeľu 16.9.2012 uskutočnila záverečná dvadsiata súťaž 18. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy. V šiestom ročníku súťaže o Putovný pohár obce Gerlachov sa postupne predstavilo 41 hasičských družstiev. V najpočetnejšie zastúpenej kategórii medzi mužmi spomedzi 28 družstiev opäť premožiteľa nenašiel domáci Gerlachov, keď dosiahol čas 15,55 s. Druhý skončil Bobrovček s rozdielom 0,21 s /15,76/ a tretia Štôla /15,78/.Kategóriu nežného pohlavia zastupovalo dvanásť tímov . Úplnou jednotkou v ženskej kategórii bola Štrba, keď dosiahli čas 18,49 s, čím vytvorili rekord tejto súťaže. S rozdielom 1,01 s na druhom mieste skončili dorastenky z Vikartoviec s časom 19,50 s. Tretie – dorastenky Spišskej Soboty mali čas 19,93 s.

Ocenenie najlepších družstiev mužov i žien šiesteho ročníka súťaže o Pohár obce Gerlachov vykonal starosta obce Gerlachov Ing. Michal Ryša st., ktorý v záverečnom slove poďakoval všetkým dobrovoľným hasičom za ich nezištnú pomoc blížnemu v nešťastí pri živelných pohromách. Dobrovoľné hasičské zbory už viackrát dokázali občanom poskytnúť účinnú pomoc, veď sú priamo na obciach a zasahujú ako prví.

Po tomto boli odovzdané víťazným družstvám jednotlivých kategórií osemnásteho ročníka Podtatranskej hasičskej ligy putovné poháre , ktorými sa stali : muži do 35 rokov – Spišská Sobota II, muži nad 35 rokov - Spišská Sobota I, ženy - Štrba, dorastenci – Štrba a dorastenky – Vikartovce. Najlepšie tri družstvá vo všetkých kategóriach budú ocenené na zasadnutí Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Poprade v októbri t.r.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1348