Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Súťaž   „O putovný pohár obce Gerlachov“

Súťaž u majstrov v Gerlachove.

dátum a čas pridania: 18. septembra 2013 17:55
V areáli DHZ v Gerlachove sa v nedeľu 15.9.2013 uskutočnila záverečná dvadsiata prvá súťaž 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy.

Činnosť gerlachovských dobrovoľných hasičov pri príležitosti 135. výročia založenia miestneho Dobrovoľného hasičského zboru bola ocenená medailou „ Za zásluhy v dobrovoľnej požiarnej ochrane „, ktorá bola odovzdaná veliteľovi DHZ Gerlachov Ondrejovi Žužovi. Medaile dostali i aktívni a zaslúžilí členovia DHZ Pavol Faix a Michal Nikerle st. Za aktívnu spoluprácu s Dobrovoľnou požiarnou ochranou SR bola obci Gerlachov udelená medaila III. stupňa „ Za spoluprácu „, ktorú prevzal starosta obce Gerlachov Ing. Michal Ryša st. Ocenenia osobne odovzdal prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol význam a prínos dobrovoľných hasičov v záchrannom systéme SR.

V siedmom ročníku súťaže o Putovný pohár obce Gerlachov sa postupne predstavilo rekordných 48 hasičských družstiev, čo predstavuje najpočetnejšie zastúpenú súťaž v tomto roku. V kategórii muži do 35 rokov súťažilo 27 družstiev - po trojročnej nadvláde domáceho Gerlachova, ktorý dosiahol čas 16,21 s, z prvenstva sa radovali Kravany s časom 16,01 s. Tretia Štrba mala čas 16,53 s.

Kategóriu žien zastupovalo dvanásť tímov. Úplnou jednotkou v ženskej kategórii bola Spišská Sobota I s časom 18,75 s. S rozdielom 1,77 s na druhom mieste skončil Spišský Štvrtok s časom 20,52 s. Tretia Liptovská Teplička mala čas 22,31 s.

Svoje zastúpenie tu mal i hasičský dorast. Medzi 5 družstvami chlapcov tentoraz bol najlepší Spišský Štiavnik /17,42/ pred Hranovnicou /18,32/ a Štôlou /20,31/.

Do súťaže sa zapojilo i šesť tímov dorasteniek - zvíťazili Stráže /20,42/, druhá bola Spišská Sobota /21,34/ a tretia Hranovnica /22,39/.

V súťaži sa predstavili aj muži nad 35 rokov – prvé skončili Batizovce s časom 20,96 s pred Spišskou Sobotou /23,21/.

Ocenenie najlepších družstiev všetkých piatich kategórii siedmeho ročníka súťaže o Pohár obce Gerlachov vykonal starosta obce Gerlachov Ing. Michal Ryša st., ktorý v záverečnom slove poďakoval všetkým dobrovoľným hasičom za ich nezištnú pomoc blížnemu v nešťastí pri živelných pohromách.

Po tomto boli odovzdané víťazom putovné poháre a najlepším trom družstvám jednotlivých kategórií devätnásteho ročníka Podtatranskej hasičskej ligy ocenenia , ktorými sa stali : muži do 35 rokov – 1.Kravany, 2.Gerlachov, 3.Šuňava, muži nad 35 rokov – 1. Batizovce, 2. Spišská Sobota 3. Spišské Bystré, ženy - 1. Spišská Sobota, 2.Šuňava, 3.Spišské Bystré, dorastenci – 1.Štôla, 2. Spišský Štiavnik, 3. Hranovnica a dorastenky – 1.Vikartovce, 2.Stráže, 3. Hranovnica.

Prvé dve družstvá žien Spišská Sobota a Šuňava, prvé tri družstvá mužov – Kravany, Gerlachov, Šuňava a minuloročný víťaz Spišská Sobota budú reprezentovať Podtatranskú hasičskú ligu na finálovej súťaži v Bijacovciach okres Levoča v sobotu 28.9.2013, kde sa stretnú najlepšie družstvá dobrovoľných hasičov z celého východoslovenského regiónu.

Ondrej KLIMO
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1127