Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Vo Svite excelovali  hasiči  i hasičky zo Štrby

Vo Svite excelovali hasiči i hasičky zo Štrby

dátum a čas pridania: 04. mája 2018 06:39

Hasiči si každoročne pripomínajú sviatok svojho patróna sv. Floriána (4. máj) uskutočnením viacerých akcií, aby čo najviac priblížili verejnosti svoju činnosť. Pod Tatrami jednou z nich už tradične bol 27. ročník súťaže hasičských družstiev O putovné poháre primátora mesta Svit konaný v poslednú aprílovú nedeľu 29.4.2018. Súťaž bola prvou z osemnástich súťaží zaradených do 24. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy.

V úvode všetkých prítomných privítal primátor mesta Svit Ing. Miroslav Škvarek a zaželal úspešnú novú súťažnú sezónu. Za Dobrovoľnú požiarnu ochranu SR sa prihovoril člen prezídia DPO SR Marián Rušin.

V náročnej súťaži na fyzickú kondíciu i súhru 7 – členných tímov v požiarnom útoku do kopca pri svitskej Kolibe medzi mužmi na prvom mieste najlepší čas dosiahla Štrba (21,82 s). Domácemu Svitu patrila druhá priečka (26,53).Tretie miesto obsadilo Spišské Bystré II (31,14). Aj u žien prvenstvo patrilo Štrbe (31,27).

S kopcom sa popasoval i hasičský dorast, kde medzi dorastenkami do tretice bola tiež najlepšia Štrba (32,35) pred Spišským Bystrým (35,99), Spišskou Sobotou (91,20) a Gánovcami.

Medzi dorastencami prvenstvá z rokov 2016 a 2017 obhájili Gánovce (25,53) a Putovný pohár primátora mesta Svit získali natrvalo. Druhým miestom príjemne prekvapil mladý tím z Batizoviec s časom 26,14 s. Tretia skončila s rozdielom len 0,35 s Spišská Sobota (26,49).

Ceny najlepším družstvám odovzdal okresný veliteľ DPO SR Poprad František Kundis a predseda DHZ Svit Jozef Višňovský ml. za organizátorov súťaže.

Táto náročná súťaž bola v tohtoročnej sezóne ďalšou z piatich desiatok súťaží organizovaných pre hasičské družstvá dospelých, dorastu i žiakov Územnou organizáciou DPO SR Poprad v spolupráci s Dobrovoľnými hasičskými zbormi.

Zúčastnené hasičské tímy si podľa umiestnenia pripísali prvé body do tabuľky dvadsiateho štvrtého ročníka Podtatranskej hasičskej ligy, ktorá pokračuje ďalšou súťažou na ihrisku ZŠ v Spišskej Teplici v nedeľu 6.5.2018 so začiatkom o 10.00 hodine.

Vďaka patrí Mestskému úradu vo Svite a p. primátorovi mesta Svit Ing. Miroslavovi Škvarekovi za aktívnu pomoc a podporu, bez ktorej by sa táto akcia mohla len veľmi ťažko uskutočniť.

Ondrej KLIMO

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 907