Nachádzate sa v sekcii : HL OV DPO Senica
Jubilejný XX. ročník Hasičskej súťaže o pohár primátora

Jubilejný XX. ročník Hasičskej súťaže o pohár primátora

dátum a čas pridania: 18. septembra 2012 00:21
V sobotu 15. septembra sa v areáli I. Základnej školy konal jubilejný XX. ročník Hasičskej súťaže o pohár primátora mesta Senica. Napriek tomu, že bol v tento deň sviatok, sa tohto ročníka zúčastnilo 14 mužských a 9 ženských družstiev.

Keďže družstvá prišli súťažiť o putovný pohár primátora mesta, súťaž nemohol otvoriť nikto iný ako primátor Ľubomír Parízek. Spolu s ním hasičov privítala aj predsedníčka DHZ Senica Ing. Jarmila Drinková. Tá oboznámila prítomných s organizačnými pokynmi a na záver otváracieho ceremoniálu zvolal veliteľ DHZ Senica Jozef Kovačovský krátku poradu veliteľov družstiev, aby im v krátkosti vysvetlil pravidlá súťaže.

Pre súťažiacich boli pripravené kolektívne ako aj individuálne disciplíny. Rýchlosť, spoluprácu a presné načasovanie ukázali jednotlivé družstvá v disciplíne požiarneho útoku s vodou. Súťažilo sa v dvoch súťažných kolách. Oba časy sa sčítali a z nich vzišlo víťazné družstvo. V útokoch sa najlepšie darilo senickým hasičom. Z domácej pôdy si víťazstvo odniesli DHZ Senica II. - muži a medzi ženami družstvo Senica I. V tejto disciplíne sa meria čas nielen celého družstva, ale aj čas v poslednej fáze útoku, a to čas prúdarov, za ktorý naplnia terč vodou. Najlepšiu mušku mali Seničania Erika Ňukovičová a Viktor Masár.

Počas prestávky sa divákom predstavili hasičské nádeje z DHZ Plamienok.

Jednotlivci mohli svoje schopnosti a zručnosti prezentovať v individuálnej disciplíne beh na 100 m cez prekážky, kde sa súťažilo v behu po kladine a v zapájaní hadíc. Tu medzi mužmi dominoval Michal Velický z DHZ Kúty a medzi ženami bola najrýchlejšia Tereza Lisoňová z DHZ Hroznova Lhota.

Čas medzi jednotlivými disciplínami si mohli hasiči krátiť doplnkovými súťažami ako hod prázdnym sudom od piva do diaľky, či ťahanie požiarnej ávie.

Po celodennom súťažení ceny víťazom odovzdali prednostka Mestského úradu v Senici Katarína Vrlová a poslanec MsZ Ondrej Krajči.

Vďaka tejto súťaži sa darí dostať do povedomia občanov preventívna ochrana pred požiarmi a u mládeže vzbudiť záujem o ňu, a tak poďakovanie patrí všetkým sponzorom, ktorí prispeli svojimi darmi k jej kvalitnému zabezpečeniu.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nafty, a.s.

Výsledky

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1581