Nachádzate sa v sekcii : SMHL - Slovensko-Moravská HL
V Ďurďovom sa rozhodlo o víťazkách SMHL

V Ďurďovom sa rozhodlo o víťazkách SMHL

dátum a čas pridania: 08. októbra 2014 09:39
               Posledné kolo SMHL v Ďurďovom miešalo stupňami víťazov už len u žien. Nakoľko sa o mužoch rozhodlo už na predchádzajúcich kolách tak do Ďurďového prišli „stupienkoví“ víťazi potvrdiť najmä svoje kvality a vylepšiť si tak celkové skóre súčtu bodov

Najlepšie obstálo Podhorie, ktoré sa ako jediné dostalo pod hranicu 14-tich sekúnd. Dosiahli čas 13,80s. Druhá skončila Zbora, ktorá predbehla útokom 14,31s Vrbětice, čo im pomohlo aj v celkovom umiestnený ligy, kde skončili na štvrtom mieste. Spomínané Vrbětice skončili tretie s časom 14,58s. Brumov skončil na 4-tom mieste, čo ale nemenilo nič na umiestnení v lige, kde tak ako minulý rok, obhájili bronzovú medailu. Lehotu pod Vtáčnikom prestrek na pravom prúde (14,82s) odsunul na piate miesto. Mimoligové Socovce a Topolecká predbehli 8-mu Francovu Lhotu, ktorá bežala bohužiaľ už na premočenej blatistej dráhe. Aj napriek tomu ale terč na pravom prúde patril k medailovým priečkam. Celkovo na ľavom prúde dosiahli 15,01s. Dolné Ozorovce boli horšie o 5 stotín sekundy. Prvú desiatku uzatvárala Podvysoká, ktorá taktiež predviedla pekný útok aj napriek zlému terénu a upršanému počasiu. Strieborný ligový Brumov B na súťaži prestrekol na pravom prúde a celkovo sa umiestnil až na 21. mieste. Viac ako dvojsekundové prestreky z ligových družstiev predviedlo 26. Lidečko (16,58s), 29. Stupné (16,90s), ktoré taktiež bežalo už po premočenej dráhe. 30. Tŕstie (17,05s) a 48. Podlužany (25,68s) s viac ako 10 sekundovým prestrekom na ľavej strane prekonali domáci Ďurďovania, ktorí nakoniec zložili jeden tím z pôvodne dvoch plánovaných. Táto zámena znamenala posledné 49. miesto a čas 29,28s na pravom prúde, čím nechali lepšie umiestnenia ostatným zúčastneným.

Ženská kategória nepoznala pred posledným kolom svojho víťaza. Práve preto ženy chceli predviesť to najlepšie, čo vedia. Napriek súpereniam ligových žien sa najviac darilo Turčianskym Tepliciam, ktoré zvíťazili s časom 16,73s. Druhé skončili žabky z Nosíc, ktoré si časom 17,53s zabezpečili zlatú medailu v SMHL. Tretie ženy Moškovca 17,75s mali v Ďurďovom bronz nielen zo súťaže ale aj celkovo z ligy. Štvrté skončili mimoligové ženy z Hornej Vsi s časom 18,21s. Druhé ligové Dežerice sa na súťaži pre dvojsekundový prestrek na pravom prúde 18,25s umiestnili až na piatej priečke. Tak ako v mužskej kategórii aj u žien sa na posledných priečkach vysoko prestrekovalo. 22. Mikušovce (P-17,19s) s výsledným časom 26,44s a posledná Nedašova Lhota so 17 sekundovým prestrekom na ľavom prúde 33,77s.

Najlepšie zostreky si u mužov z celkovej konkurencie 82 družstiev zabezpečil ľavý prúd Zbory (13,55s) a u žien z 27 družstiev taktiež ľavý prúd Dežeríc s časom 16,11s.

Až trinásť družstiev bolo diskvalifikovaných a dvadsaťštyri svoj útok nedokončilo z celkového počtu 109

Tak ako minulý rok aj tento rok bola možnosť sledovať súťaž pomocou online prenosu zabezpečený portálom www.dobrovolnihasici.sk čo znamenalo štvrtú najväčšia sledovanosť na internete s počtom viac ako 8 000 divákov. https://www.youtube.com/watch?v=WCyHFombBL4

Ľuboš Samul

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1177