Nachádzate sa v sekcii : VHL - Finále Východoslovenských HL
      VÝCHODOSLOVENSKÁ HASIČSKÁ LIGA - finálová súťaž

VÝCHODOSLOVENSKÁ HASIČSKÁ LIGA - finálová súťaž Bijacovce 2013

dátum a čas pridania: 30. septembra 2013 22:00
V obci Bijacovce okres Levoča sa uskutočnil 12. ročník finálovej súťaže Východoslovenskej hasičskej ligy za účasti 28 družstiev mužov i šestnástich tímov žien. Postúpili tu najlepšie družstvá z hasičských líg a víťazné družstvá okresných súťaží okresov Prešovského i Košického kraja. Po prvý krát boli povolené športové hadice /B65,C42/.Bola použitá elektronická časomiera s fotobunkami na štarte a sklopnými terčmi, štartovanie bolo pištoľou.

Tejto akcie sa zúčastnili významní funkcionári DPO SR – prezident PhDr. Ladislav Pethö, člen Prezídia DPO SR a predseda republikovej ekonomickej komisie Pavol Ceľuch i predsedovia KV DPO Vendelín Fogaraš za kraj Košice – člen Prezídia DPO SR a Marián Rušin za kraj Prešov – člen Snemu DPO SR. Medzi dobrovoľných hasičov zavítal i MUDr. Peter Chudík – predseda Prešovského samosprávneho kraja, na pôde ktorého sa súťaž konala.

Medzi mužmi zvíťazili domáce Bijacovce /Levoča/ , ktoré dosiahli čas 14,41 s. Druhé skončilo rozdielom len 0,02 s Zlaté /Bardejov/ s časom 14,43 s. Tretie miesto obsadil Kecerovský Lipovec /Košice - okolie/ časom 14,47 s. Ocenené boli i družstvá umiestnené na štvrtom mieste – Nižné Ružbachy /Stará Ľubovňa/ s časom 14,62 s a piatom mieste Sveržov /Bardejov/ s časom 14,90 s.

U žien prvá bola Lúčka /Sabinov/ s časom 17,95 s, striebro patrilo Vtáčkovciam /Košice - okolie/ s časom 18,19 s. Z bronzu sa radovala Spišská Sobota /Poprad/ s časom 18,29 s.

Zúčastnené hasičské družstvá predviedli pekné výkony / prvých osem družstiev mužov čas pod 15 s i 7 tímov žien čas menej ako devätnásť sekúnd/ aj keď rekord z roku 2010, ktoré držia muži z Gerlachova /Poprad/ - 14,39 s nebol prekonaný.

Na záver Vendelín Fogaraš – predseda KV DPO Košice pozval všetkých na budúci rok do obce Čečejovce okres Košice - okolie, kde sa 27.9.2014 uskutoční trinásty ročník tejto prestížnej súťaže dobrovoľných hasičov, ktorá sa striedavo koná v Prešovskom a Košickom kraji.

Ondrej Klimo

Výsledky.

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1694